نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

11. اسفند 1393 - 14:01   |   کد مطلب: 14936
بیش از هزار دانش آموز ملایری مقطع ابتدایی دستاوردهای علمی خود را در نمایشگاه جابر ابن حیان به نمایش و رقابت گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری ملایری‌ها،کیوان نامداری در نمایشگاه جابرابن حیان اظهار کرد: نمایشگاه جابرابن حیان برای پنجمین سال متوالی در ملایر برگزار شده  دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در این نمایشگاه دستاوردهای علمی خود را به نمایش و رقابت گذاشتند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ملایر افزود:  بیش از 1000 طرح از دانش آموزان ابتدایی در مرحله اول در سطح مدارس جمع آوری شد و 210 طرح به مرحله دوم و شهرستانی راه‌یافتند.

وی با اشاره به رشته‌های برگزاری این رقابت و نمایشگاه بیان کرد: دانش‌آموزان در 6 رشته جمع‌آوری و طبقه بندی، نمایش علمی، تحقیق و پژوهش مدل و آزمایش به رقابت می‌پردازند.

نامدار با اشاره به مهمترین اهداف نمایشگاه جابرابن حیان تصریح کرد: خودباوری، افزایش اعتماد به نفس و شرکت در فعالیت‌های علمی از مهمترین اهداف نمایشگاه بوده و رشد علمی و خودباوری علمی از اساسی‌ترین هدف‌های نمایشگاه جابرابن حیان است.

وی با اشاره به کسب دو مقام استانی برتر در سال گذشته توسط دانش‌آموزان ملایر  افزود: 5 طرح برتر این رقابت‌ها توسط هیئت داوران انتخاب شده و  به رقابت استانی راه می‌یابند.

متین زارع زاده یکی از دانشمندان کوچک این نمایشگاه است که طرح و ایده سبد هوشمند خرید نابینایان را طراحی کرده است.

وی گفت: این طرح را با هدف کمک به نابینایان در خرید طراحی کرد و این سبد هوشمند خرید به گونه‌ای طراحی شده است که نابینا بتواند در یک فروشگاه بدون نیاز به کسی خرید کند.

جمع آوری گیاهان دارویی، سنگ و ادویه جات، ساخت ربات‌های مختلف مسیر یاب و آتشنشان، ساخت مدل‌های کره زمین و سیارات، تحقیق  ساختمان بدن و جانوران مختلف و مدل‌های کوه آتشفشان، ساختمان گوش و بدن انسان از جمله فعالیت‌های دانشمندان کوچک حاضر در این نمایشگاه است.

انتهای پیام/گ

دیدگاه‌ها

چرا ماشینی که ساختم بایک نفر دیگر عکس انداخته اید.
با عرض معذت از آقا مهدی دانشمند کوچک عزیز از بابت اشتباه پیش آمده امیدورام که عکس را درست حذف کرده باشم مدیریت سایت

دیدگاه شما

آخرین اخبار