نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

18. مهر 1396 - 9:10   |   کد مطلب: 23683
شهدای این دوران بر حق ترین و حماسه ساز ترین شهدای طول تاریخ هستند چرا که تنها با انگیزه الهی وارد میدان نبرد می شدند واز تمام هستی خود برای دفاع از دین و اب خاک کشورشان می گذشتند.

به بهانه سی‌امین سالگرد پاسدار شهید خدایار حقداده فرمانده دسته یکم ازگروهان یکم گردان 151 مسلم ابن عقیل(ع) شهرستان ملایر

جوانان امروز ایران زمین که در سالهای دفاع مقدس در دوران جنگ تحمیلی استکبار علیه ایران یا کودک بودن یا هنوز به دنیا نیامده بودند برای آگاهی از ارزشهای دوران دفاع مقدس و آشنایی با میزان ایثار و گذشت مردم و رزمندگان و خانواده های معظم شهدا وپایداری ملت ایران در برابر هجوم استکبار کافی است که با چند شاخص رفتاری و اخلاقی و اجتماعی رزمندگان و مردم مقاوم ایران آشنا شوند تا بدانند که چه شیر مردان و شیر زنانی در این کشور بودند که با کمترین امکانات در مقایسه با امکانات امروز کشور توانستند در مقابل استکبار بایستند و خاک مقدس ایران عزیز را از گزند دشمن حفظ کنند.

دوران دفاع مقدس اعتماد به خود باوری و شناخت مردم از خود را متبلور کرد به طوری که می توان گفت دوران دفاع مقدس دوران آزادسازی اعتماد ملت ایران بود دفاع مقدس ما درسهای بسیاری برای مسولین نظام دارد که اگر به ان درسها به خوبی عمل شود و گرفتار باند بازیها و جناحبندیها نشود.

هیچ مانعی نمی تواند جلوی رشد این ملت ولایت مدار را بگیرد.

از جمله اتکا به نیرو و فرهنگ داخلی و بومی هر منطقه در کشور از درسهای دفاع مقدس است.جوانان این مرزوبوم در دوران پر خطر هشت سال دفاع در مقابل استکبار نشان داد ند که با توکل بر خدا و اطاعت از ولی امر خود توان خلق هر گونه حماسه و کار بزرگ را دارندو امروزنیز باید با اعتمادکردن به

جوانان عزیز این مرز و بوم زمینه رشد و تعالی این قشر فعال جامعه را فراهم نمود. مگر همان جوانان عزیز دوران دفاع مقدس نبودند که با داشتن سن کم و امکانات ناچیز و بدون اموزشهای لازم کارهای بزر گی را انجام دادند که همه دنیا را متعجب نمودند مانند فرماندهان گردان و تیپ و لشکرهای دفاع مقدس که وقتی ژنرالهای دوره دیده عراقی با اموزشهای بسیار بالای رژیم بعث در سنگرهای بتنی به اسارت انها در می امدند باور نمی کردند که خود و نیر وهای تحت امر او در محاصره نیروهای ایرانی افتاده که فرمانده انها یک جوان22 تا 23 ساله است .

دفاع مقدس ما سند افتخار و اقتدار ایران اسلامی است که هر چه از ان دوران می گذرد عظمت و اهمیت ان بیش از گذشته نمایان می شود .

شهدای این دوران بر حق ترین و حماسه ساز ترین شهدای طول تاریخ هستند چرا که تنها با انگیزه الهی وارد میدان نبرد می شدند واز تمام هستی خود برای دفاع از دین و اب خاک کشورشان می گذشتند.

امثال شهید بزرگوار خدایار حق داده از گردان مسلم ابن عقیل شهرستان ملایر یکی از 1100 شهید این شهر که وقتی پای روضه حضرت علی اصغرع می نشت می گفت من هم آرزو دارم که مانند حضرت علی اصغرع شهید شوم وقتی که در تاریخ  18/7/66 با تیر بار در مقابل پاتک دشمن در منطقه مآووت (غرب) با فریاد الله اکبر ایستاده بود ناگهان تیر دوشکاه دشمن گلوی این عزیز را مورد هدف قرار داد و خدایار عزیز هم به ارزویش رسید) .

این جنگ تنها جنگی بود که در دوران معاصر اتفاق افتاد و دو ابر قدرت شرق و غرب با هم متحد و همراه شدند. که با این وجود با پیروزی در این نبرد بار دیگر حقانیت و اقتدار ایران اسلامی و دفاع عاشورایی را به همگان ثابت کرد رشادتهای رزمندگان در دفاع مقدس الگویی را به وجود اورد که باعث ایجاد انقلاب بزرگ فرهنگی در ایران

و منطقه شد و فرهنگ شهادت و ایثارگری نه تنها در داخل کشور بلکه در جهان تحول عظیمی ایجاد نمود که تاامرور دنیا در مقابل چنین فرهنگی توان مقابله را ندارد . پس برماست که با اقتدا به ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای در حفظ و حراست از این فرهنگ غنی عاشورایی کوشا باشیم .

و از این سخن گهربار ان عزیز که در تاریخ 7/5/83 در جمع دانشجویان فرمود درس بگیریم .( مواظب باشید از مسله ی دفاع مقدس که در این کشور اتفاق افتاد غافل نشوید ،کار بزرگی انجام گرفت ان جوانها مثل شماها بودند اکثر ان جوانهای که در جنگ نقشهای مو ثر ایفا کردند از قبیل همین داشجوها بودن وخیلی هایشان هم جزء نخبه ها بودند دلیل نخبه بودنشان هم این بود که یک جوان بیست ودو ،سه ساله فرمانده لشکر شد، انچنان توانست ان لشکر را هدایت کند و انچنان توانست طراحی عملیات را که هرگز نکرده بود بکند که نه فقط دشمنانی را که مقابل ما بودند متعجب کرد بلکه ماهوراهای دشمنان را هم متعجب کرد.یادوخاطره همه شهدای انقلاب اسلامی ،دفاع مقدس و مدافعان حرم گرامی باد.

 

محمد فتحی می ابادی فرمانده گروهان

دیدگاه شما

آخرین اخبار