نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

26. خرداد 1403 - 8:43   |   کد مطلب: 33588
رئیس اداره دامپزشکی ملایر از تشکیل دو اکیپ ثابت و سیار برای نظارت بر ذبح دام در روز عیدقربان خبرداد و گفت: از ابتدای صبح انجام معاینه دام زنده قربانی، لاشه‌های کشتار شده توسط دامپزشک و نظارت شرعی توسط روحانی ناظر به سه روش و در محل‌های متفاوت نظارت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «ملایری‌ها»؛ مهدی ظفری‌پور در گفت‌و گو با ایسنا، افزود: به مناسبت عید قربان برقراری میز خدمت همزمان با نماز جمعه با حضور کارشناسان دامپزشکی و پاسخ به سوالات و درخواست‌های نمازگزاران به‌صورت چهره به چهره و همچنین اطلاع‌رسانی به شهروندان در خصوص بهداشت دام قربانی انجام شد.

این مقام مسئول گفت: به همین مناسبت در محل اداره دامپزشکی توسط اکیپ ثابت مستقر در اداره، معاینه در سطح شهر و منازل خیرین توسط اکیپ سیار و حضور بلافاصله در محل با تماس با شماره ۰۸۱- ۳۳۳۴۶۶۶۴ و معاینات کامل دام زنده و لاشه توسط ناظر بهداشتی و تایید حلیت توسط ناظر شرعی در محل کشتارگاه دام، صورت می‌پذیرد.

وی از برقراری میز خدمت در محل اداره دامپزشکی شهرستان ملایر و دیدار چهره به چهره مدیران و کارشناسان با مراجعه‌کنندگان و پاسخگویی به سوالات و درخواست‌های تخصصی همشهریان خبر داد.

ظفری‌پور با بیان اینکه تمام خدمات ارائه شده توسط دامپزشکی در روز عید قربان رایگان است، تصریح کرد:  توصیه می‌شود خیرین به خاطر از بین رفتن هرگونه احتمال انتقال و سرایت بیماری و نیز رعایت بهداشت محیط زیست دام قربانی را به کشتارگاه انتقال دهند و در آن محل پس از انجام فرآیند ذبح و تایید سلامت گوشت، نسبت به تحویل آن اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار