نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

16. ارديبهشت 1403 - 8:29   |   کد مطلب: 33496
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از استقبال شهروندان استان از طرح فجرانه کالابرگ خبر داد و گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار تراکنش در طرح کالابرگ الکترونیک از طریق دستگاه های کارتخوان تاکنون در استان ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «ملایری‌ها»؛ یوسف شعبانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح کالابرگ الکترونیکی با استقبال خوبی مواجه شده است اظهار کرد: با تمهیدات صورت گرفته، چهار هزار و ۲۷۶ پایانه فروشگاهی صنفی و ۱۷۳ فروشگاه‌های زنجیره ای در اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه داد: تاکنون ۴۹۱ هزار و ۵۱۰ خانوار این استان از کالا برگ الکترونیک استفاده و با یارانه دریافتی خود در این طرح اقدام به خرید کالاهای اساسی کرده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان بیان کرد: امکان خرید ۱۱ قلم کالای اساسی مرغ، تخم مرغ، شیر، پنیر، ماست، روغن، ماکارونی، قند، شکر و برنج و گوشت از طریق کالابرگ الکترونیکی فراهم است و همه خانوارهای مشمول طرح کالابرگ می‌توانند برای اطلاع از فروشگاه‌های متصل به سامانه و باقیمانده اعتبار خود، برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» به نشانی http://shoma.sfara.ir را نصب و یا کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* را شماره‌گیری کنند.

شعبانی با بیان اینکه آخرین مرحله طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی از شنبه ۱۸ فروردین آغاز شد،گفت: طرح کالابرگ الکترونیک تاثیر مثبتی در تامین سبد معیشتی خانوار داشته و بدون تزریق نقدینگی کمک می‌کند تا مردم بتوانند از طریق کالابرگ الکترونیکی بخشی از مایحتاج ضروری خود را تامین کنند.

این مقام مسوول یادآور شد: در قالب کالا برگ الکترونیکی از ابتدای سال جاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال علاوه بر یارانه به خانوارهای دهک یک تا هفت به شرط خرید الکترونیکی اضافه شده که اگر ۵۰ درصد از مبلغ یارانه خود را خرید الکترونیکی داشته باشند مشمول استفاده از این کمک مضاعف هستند.

یک میلیون و ۸۰۰ هزار تراکنش کالابرگ الکترونیک در همدان ثبت شد

شعبانی گفت: دولت با اجرای طرح کالابرگ الکترونیک به دنبال ارتقای سلامت خانواده‌ها و کمک به دهک‌های پایین جامعه است و بر همین اساس طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از ۱۷ بهمن سال گذشته آغاز شده است.

وی اظهار کرد: طرح جدید کالابرگ الکترونیک با عنوان طرح فجرانه یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی ها و ویتامین‌های لازم برای هر فرد(منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت) با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است و مابه‌التفاوت نرخ فعلی این محصولات با نرخ سال ۱۴۰۲ از محل یارانه جدید دولت تامین خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان یادآور شد: دولت در این طرح، دهک‌های اول تا هفتم را تحت پوشش قرار داده و می‌خواهد دهک‌های کم‌درآمد از نظر تغذیه شامل پروتئین، ویتامین و ریزمغذی‌ها با مشکل مواجه نشوند.

وی تاکید کرد: مردم در طرح کالابرگ می‌توانند از همه برندها خرید کنند، اگر فروشگاه‌ها مردم را مجبور به خرید برند خاصی کنند تخلف است و برخی فروشگاه‌های همدان دچار تخلف شدند که با آنها برخورد می‌شود.

شعبانی از مردم خواست از فروشگاه هایی که نرم افزار "شما" (مربوط به کالابرگ الکترونیکی) در آن نصب شده باشد خرید کنند و برای سهولت در خرید از حضور و خرید چند فروشگاه خودداری کنند.

شعبانی از مردم خواست هر گونه تخلف در طرح کالابرگ الکترونیک را به اداره صنعت، معدن و تجارت یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گزارش کنند و یا با سامانه ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرند.وی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان همدان از یارانه ها و کمک های معیشتی استفاده می‌کنند.

دیدگاه شما