نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

28. مرداد 1402 - 9:37   |   کد مطلب: 32622
امام جمعه ملایر گفت: موکب بقیه الله درعراق از سوی شهرستان ملایربرپا شده و این موکب نیازمند همراهی و کمک و نذورات مردمی برای خدمت رسانی بهتر به زائران به ویژه زائران شهرستان ملایر است.

 به گزارش ملایری‌ها؛ حجت‌ الاسلام محمد علی ارزنده در خطبه‌های عبادی، سیاسی این هفته  نماز جمعه ملایرضمن سفارش نمازگزاران به تقوای الهی  به حادثه شاه چراغ اشاره واظهار کرد: برای دومین بار در ده ماه گذشته این حمله تروریستی انجام شد که دشمن تصور می‌کند با چند عدد تیر اندازی در اماکن مقدسه به روی مردم عادی که در مزار ائمه انجام می‌دهد می‌تواند نظام انقلاب اسلامی را از بین ببرد.  

وی  با اشاره به اینکه پشت این قضیه آمریکا و ایادی آن هستند تصریح کرد: این ها مزدوری را به حرم فرستادند با اینکه اسحله دارد خداوند  چنان به پس گردنش می‌زند که یک نفر را به شهادت می‌رساند و دستگیر می‌شود و این یک تلاش مذبوحانه از سوی دشمن بود.

 امام جمعه ملایر با بیان اینکه در واقع این اقدامات در پی برنامه های سال گذشته دشمن است و الان وقتی می‌ بینند دولت به سمت موفقیت  و پیشرفت می‌ رود و دستاوردهای خوبی دارد در تلاش هستند تا با این اقدامات  باعث شوند که دولت موفق به خدمات خود نشوند و این آرزو را به گور برده و بیشتر خودشان رسوا می‌شوند.

 وی با اشاره به اقدام ارزشمند جوان شیرازی در حرم شاه چراغ در زمین گیر کردن تروریست حادثه شاه چراغ  گفت: شجاعت و غیرت  این جوان  قابل تامل است که  بدون اسلحه و یک تنه مدافع حرم می‌شود و ذلت دشمن را  با دست خالی به تصویر می‌کشد.

حجت الاسلام ارزنده به دیدار فرماندهان سپاه با رهبر اشاره کرد و افزود: به تعبیررهبری  تشکیل سپاه در ابتدای انقلاب اسلامی یک پدیده  منحصر به فرد در بین انقلاب های معاصر بود و امام ارگانهایی چون سپاه را با اندیشه نورانی خود تشکیل داد که امروز این سپاه یک الگو نه در کشور بلکه در دیگر انقلاب‌های دنیا شده است.

 وی با اشاره  به تعبیر امام خمینی(ره) اگر سپاه نبود کشور هم نبود عنوان کرد:  خدمات و دستارودهای سپاه در کشور بسیار بالا بوده و چه بسا در آینده نزدیک ما خدمات سپاه را بیش از سابق مشاهده  کنیم و در حمله داعش اگر سپاه و بچه‌های  مدافع حرم نبودند معلوم نبود الان چه وضعیتی داشتیم.
 
 خطیب جمعه ملایر  همچنین به خدمات مسئولاون در کشور اشاره کرد و گفت: اگر انتقادی هم به مسئولان می‌شود خدمات هم باید بیان شود.

 وی با اشاره به اینکه  بارها رهبری بر تلاش و کوشش دولت تاکید کرده و این دولت مورد تایید رهبری است گفت: دولتی که تلاش می‌کند  باید دستاوردهای آن بیان شود و مراقب باشیم چرا که دشمن خدمات دولت را وارونه نشان می‌دهد.

   وی به برپایی موکب بقیه الله درعراق از سوی شهرستان ملایر اشاره کرد و گفت: این موکب نیازمند همراهی و کمک و نذورات مردمی برای خدمت رسانی بهتر به زائران به ویژه زائران شهرستان ملایر است .

 وی گفت:انتظار بیشتری می رود که مردم متدین  ملایر، هئیت‌های مذهبی و گروه‌ها و مساجد و.. در تامین اقلام مورد نیاز این موکب بیشتر کمک کنند.

 وی در ادامه با بیان اینکه دانشکده علوم قرآنی ملایر تنها دانشکده علوم قرآنی  استان همدان است  افزود:  این دانشکده از زمان تشکیل تا کنون  یک هزار و 200 فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  تحویل جامعه داده است
 ارزنده گفت:  امسال نیز از بین طلاب با داشتن شرایط اعلام شده دانشجوی ارشد می‌پذیرد که نیاز است علاقمندان برای ادامه تحصیل  در این دانشکده اقدام و از این فرصت استفاده و بهره لازم را داشته باشند.

 

انتهای پیام/ر

دیدگاه شما

آخرین اخبار