نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

20. خرداد 1402 - 9:10   |   کد مطلب: 32462
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر بر لزوم اجرایی شدن طرح جامع ترافیکی شهر تاکید کرد و گفت: مدیران باید در اجرای طرح‌های ترافیکی ریسک‌پذیر باشند.

به گزارش ملایری‌ها؛  به نقل از ایرنا؛ سلمان اسماعیلی  در نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان ملایر، افزود: طرح‌های ترافیکی باید عالمانه و کارشناسی شده مطالعه و اجرایی شود و رضایت‌مندی مردم را جلب کند.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره "مبل و منبت از عید قربان تا غدیر"، بیان کرد: متناسب با محل‌های برگزاری این جشنواره، نیازمند طرح ترافیکی عالمانه و کارشناسی شده هستیم.

فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه طرح ترافیکی باید جوابگوی آینده شهر باشد، ادامه داد: برگزاری جشنواره مبل و منبت ملایر یکی از مهمترین موضوعات این شهرستان است که دستگاه‌های متولی ترافیک، باید از هم‌اکنون آمادگی لازم را برای برگزاری آن داشته باشند.

اسماعیلی تاکید کرد: چنانچه نیاز بود طرح‌های ترافیکی همزمان با برگزاری جشنواره در محورهای اصلی و برخی خیابان‌های سطح شهر نیز مطالعه، بررسی و اجرا شود.

به گفته وی؛ با توجه به شروع اوج سفرهای تابستانی و پیش‌بینی ورود بیش از ۱۵ هزار مسافر به ملایر، بیشتر ترددها به شهرستان ملایر در زمان برگزاری جشنواره از طریق خودرویی و جاده‌ای انجام خواهد شد.

معاون استاندار همدان اظهار داشت: در همین راستا، اجرای طرح‌های ترافیکی در محورهای اصلی شهر باید پیش‌بینی شود.

اسماعیلی یادآور شد: از هم‌اکنون باید اشکالات و موارد ایمنی در برخی جاده‌ها، مسیرهای ارتباطی و گردنه‌های حادثه‌خیز این شهرستان رفع شود.

به گفته وی؛ چهارمین جشنواره "عید تا عید مبل و منبت" بهترین فرصت برای مطالعه و اجرای طرح‌های ترافیکی، رفع نقاط حادثه‌خیز و اصلاح موارد ایمنی در جاده‌ها، فرهنگ‌سازی و اجرای کارهای فرهنگی است.

فرماندار ویژه ملایر همچنین بر لزوم ساماندهی جگرکی‌های در معابر و میادین اصلی شهر و تدوین طرح ترافیکی در مسیر تردد مسافران به شهرک تخصصی مبلمان منبت حاجی‌آباد در زمان برگزاری جشنواره تاکید و بیان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون اورژانس و هلال احمر از هم اکنون باید آمادگی خود را در این زمینه تشدید کنند.

اسماعیلی همچنین با تاکید بر اینکه مجموعه شهرستان و فعالان مبل و منبت باید برای هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره پای کار باشند، افزود: امروز برند جهانی مبل و منبت ملایر رقبای جدی به ویژه در داخل کشور دارد.

وی تثبیت نشان جهانی منبت، معرفی هر چه بیشتر جهان شهر ملایر، رونق اقتصادی، تقویت گردشگری، تقویت ابعاد هویتی ملایر و گسترش نشاط و انسجام اجتماعی را از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره مبل و منبت برشمرد و تاکید کرد: برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی برای حرکت جدی‌تر به سمت جهان شهرها است.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه علاوه بر بخش مبل و منبت، سایر بخش‌ها همچون مراکز اسکان، حمل و نقل و واحدهای صنفی نیز از رونق اقتصادی این جشنواره منتفع خواهند شد، افزود: برگزاری چهارمین جشنواره مبل و منبت یک اقدام تاریخ‌ساز در این شهرستان است که با همراهی و همکاری تمامی بخش‌ها موفق‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد.

اسماعیلی گردشگری را یک رکن مهم توسعه به ویژه در حوزه اقتصادی برشمرد و اظهار داشت: با توجه به کسب ۲ عنوان جهانی انگور و مبل و منبت، نیاز به چرخش ثروت و سرمایه در این شهرستان داریم تا بتوانیم با برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای این چنینی، گردشگران زیادی را جذب کنیم.

دیدگاه شما

آخرین اخبار