نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

6. خرداد 1402 - 8:38   |   کد مطلب: 32417
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر از دریافت سند برای ۱۵۱ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ملایری‌ها؛ جواد زنگنه با اشاره به حدنگاری و دریافت اسناد اراضی ملی گفت: با استفاده از دقیق‌ترین و به‌روزترین ابزار‌های مدرن و با به‌کارگیری مشاوران متخصص و بومی مطابق با دستورالعمل‌های سازمان نقشه‌برداری کشور برای بیش از ۳۶۰ هزار هکتار عکس ارتوفتو تهیه و تولید شد.

وی افزود: دریافت سند ۱۵۱ هزار هکتار از اراضی ملی تحت سامانه شمیم اداره ثبت اسناد به منظور جلوگیری از صدور اسناد معارض و دست‌اندازی به اراضی ملی و ممانعت از تصرف اراضی ملی از دیگر اقدامات بخش ممیزی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر در راستای حفاظت و حراست از اراضی ملی در طول دوران دولت سیزدهم است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر از حل اختلافات بین اراضی کشاورزی و اراضی ملی خبر داد و گفت: به منظور اعمال قانون ماده ۵۴، در زمینه رفع موانع تولید و تعارضات بین جهادکشاورزی به نمایندگی از کشاورزان و اداره منابع طبیعی درباره اراضی ملی، ۹۰ پلاک در حال اقدام است.

زنگنه با بیان اینکه در سنوات قبل نیز ۹۰ پلاک انجام شده و از این تعداد، ۶۳ پلاک کامل شده است و مابقی تا ماه آینده نهایی می‌شود، ادامه داد: ۱۵۰ پلاک تا پایان سال متعهد به اجرای ماده ۵۴ شده است.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار و در دولت سیزدهم اجرای تفاهم نامه بین سازمان منابع طبیعی و سازمان اوقاف برای بررسی اختلافات فی مابین صورت گرفت همچنین ۹ پلاک شهرستان در اجرای این تفاهم نامه رفع ابهام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر با بیان اینکه تعامل با اداره راه و شهرسازی در اجرای واگذاری اراضی ملی حریم شهرستان و شهر‌های تابعه ملایر از دیگر اقدامات محسوب می‌شود، گفت: در ۱۲ پلاک به کمک کارشناسان دو اداره راه و شهرسازی و اداره منابع طبیعی در حال اجرای طرح کاداستر اراضی ملی هستیم و و طی یک ماه آینده کلیه اراضی ملی مستعد تولید مسکن به اداره راه و شهرسازی واگذار می‌شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار