نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

16. آذر 1401 - 22:45   |   کد مطلب: 31592
امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه هیئت باید محلی برای سمت و سو دادن به اعتراضات جوانان باشد گفت: برای حل مسئله اعتراض، باید بدانیم خیابان مسئله را حل نمی‌کند، بلکه مشکل نیز ایجاد می‌کند.

به گزارش ملایری‌ها؛  آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی شامگاه دوشنبه در جمع مداحان اهل بیت(ع) با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا بعضی از معضلات را در کشور با استفاده از ابزارهای خود ایجاد کند، اظهار داشت: باید بدانیم که در برابر جبهه دشمن و استکبار، ما دارای قدرت جذبه‌ اهل بیت(ع) هستیم.

وی با اشاره به اینکه قطعا این ظرفیت در جامعه‌ مداحان وجود دارد که بتوانند تاثیرگذاری‌های فراوانی در جامعه داشته باشند، گفت: مداحان اهل بیت(ع) نباید هنر ارائه مطلب و ماهیت مطالب خود و قدرت جذبه‌ اهل بیت(ع) را دست کم بگیرند.

امام جمعه همدان افزود: شاید طرف مقابل دارای قدرت رسانه‌ای است، اما از لحاظ قالب محتوای خردمندانه ندارد و با عقلانیت همراه نیست و فعالیت‌های آنها صرفا یا با هیجانات است یا به دنبال فربه شدن طبایع انسان‌ است.

وی با تأکید بر اینکه انسان‌ها هر چقدر بیشتر به دنبال غرایز حرکت کنند، بیشتر خسته می‌شوند، یادآور شد: در مقابل هیچ‌ وقت فطرت خستگی‌آور نیست و لذا باید این موضوع را جدی بگیریم و بدانیم که ما امام حسینی(ع) داریم که به اندازه کل عالم دارای جذبه است و می‌تواند همه‌ فریب خورده‌ها را به راه راست برگرداند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه ارتباط با این خاندان، عنایت خداوند است، گفت: حضرت زهرا(س) به تنهایی می‌تواند تمام نقشه‌های بشری و جریان باطل که امروز به دنبال دسیسه است را برهم بزند.

وی با اشاره به اینکه امروز باید درصدد احیای امر اهل بیت(ع) باشیم، یادآور شد: تلاش کنیم تا مصداق این دعای اهل بیت(ع) باشیم که فرمودند، خداوند رحمت کند کسی که امر ما را احیا می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه در حوادث اخیر نسل نوجوان و جوان ما آسیب دیدند، اظهار داشت: امروز باید با نسل جوان با استفاده از ظرفیت‌های موجود ارتباط برقرار کنیم و با تلاش برای تحقق جهاد تبیین، واقعیات را به آنها بازگو کنیم.

وی با اشاره به اینکه گاهی از موارد جوان ما گله‌مند است و نسبت به برخی از مشکلاتی که با آن روبه‌رو است اعتراض دارد، گفت: جوانی که امروز نزدیک سی سال است و نه شغلی دارد و نسبت به آینده خود ابهام دارد و باید به سربازی نیز برود، باید به او حق بدهیم که اعتراض داشته باشد.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه هیئت باید محلی برای سمت و سو دادن به اعتراضات جوانان باشد، خاطرنشان کرد: برای حل مسئله اعتراض، باید بدانیم خیابان مسئله را حل نمی‌کند، بلکه مشکل نیز ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: کسی از بیرون به دنبال حل مشکلات ما نبوده و نیست، بلکه خود ما باید در داخل مملکت مشکلاتمان را با کمک یکدیگر برطرف کنیم.

شعبانی با بیان اینکه امروز جوان باید ببیند که مداح مطالبه‌گر است، یادآور شد: این وظیفه ما است که اجازه ندهیم اعتراض به سمت بعضی از رفتارها و ناهنجاری‌ها حرکت کند و لذا یکی از مصادیق تبیین، همین موضوع است که نشان دهیم هیئت مطالبه‌گر بوده و اعتراض و مطالبه خود را با عقلانیت همراه ‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید همه افراد کم حجاب و یا جوانی که معترض هستند را متهم کنیم، بیان کرد: بسیاری از جمعیتی که در هیئت‌ها حضور دارند و اشک می‌ریزند، همین افراد خاکستری هستند که شاید ظاهر متفاوتی دارند، بنابراین ضروری است تا با فعالیت فرهنگی در این عرصه ورود کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه بعضی از مسائل هنجارهای الهی ما است و باید به آن توجه کنیم، گفت: امروز اهمیت جهاد تبیین بر کسی پوشیده نیست، اما مهم آن است که در این عرصه اطلاعات مورد نیاز به افرادی که تریبون دارند، ارائه شود و به بیان دیگر دست آنها از مطالب سودمند پر باشد.

وی ادامه داد: محتوایی که مطرح می‌شود نباید صرفا به فضای مجازی بسنده شود، چرا که مخاطب بهتر از ما دسترسی به این مطالب دارد، بنابراین باید تحلیل‌هایی فراتر از این مطالب و اطلاعاتی در رابطه با طرح‌ها و نقشه‌های دشمنان به صاحبان تریبون ارائه شود.

امام جمعه همدان در ادامه با بیان اینکه در بحث مساجد گرفتار برخی مشکلات هستیم، یادآور شد: متاسفانه گاهی از اوقات هیئت امناها اجازه ورود نسل جوان و افراد دیگر را به مجموعه حسینیه‌ها و مساجد نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مرکز امور رسیدگی به مساجد با تمام توان در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد: امروز در بحث مساجد درخواست کردیم تا مکان‌هایی که امکان دارد شناسایی شود و با تجهیز آن به وسایل ورزشی، امکان استفاده جوانان از این ظرفیت را فراهم کنیم، موضوعی که در حال انجام است.

شعبانی با بیان اینکه برگزاری روضه را تنها به هیئت و خیمه‌ها محدود نکنیم، گفت: خوب است که این بستر را در مدارس برای نوجوان‌ها برگزار کنیم و هیئت را در مدارس و با حضور نسل جوانمان برگزار کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار