نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

26. خرداد 1401 - 9:47   |   کد مطلب: 31145
فرمانده انتظامی ملایر از دستگیری فردی که در فضای مجازی با وعده کار و ازدواج، اقدام به ‏اغفال، اخاذی و انتشار تصاویر خصوصی زن جوان کرده بود با هوشمندی ماموران پلیس فتای ‏شهرستان خبر داد. ‏

به گزارش ملایری‌ها؛  احمد ساکی فرمانده نیروی انتظامی ملایر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر انتشار فیلم و تصاویر خصوصی و اخاذی از وی در صفحات اینستاگرامی، موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: خانمی با مراجعه به پلیس فتا در اظهارات خود، عنوان کرد: در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی با فردی غریبه که خود را ورزشکار و ثروتمند معرفی کرده بود، آشنا شدم و پس از مدتی با وعده کار و ازدواج به او اعتماد کرده و عکس های خصوصی ام را برایش ارسال کردم و وقتی به خواسته ‌اش مبنی بر انتقال وجه به حسابش پاسخ منفی دادم، عکس‌هایم را در فضای مجازی منتشر کرد و تاکنون هفت میلیون ریال از من دریافت کرده است."

فرمانده انتظامی ملایر اظهار کرد: با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، فرد خاطی در یکی از استان های شمالی کشور مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و با توقیف ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم، متهم به پلیس فتا انتقال داده شد.

ساکی در رابطه با نحوه فریب شاکی، تصریح کرد: متهم از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد با ترفند استفاده از تصویر شخص دیگر و معرفی خود به عنوان فردی متمول و ورزشکار و با وعده کار با مزایای بالا و ازدواج، پس از دریافت تصاویر خصوصی و با انتشار آن، اقدام به اخاذی کرده است که توسط پلیس فتا دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی ملایر به شهروندان توصیه کرد: در فضای مجازی تحت هیچ عنوان، به افرادی که با وعده‌ وعیدهای مختلف، قصد برقراری ارتباطات اجتماعی با آن‌ها را دارند، اعتماد نکرده و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک، موضوع را از طریق شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

ساکی تصریح کرد: این پرونده همچنان در پلیس فتای شهرستان در دست بررسی است و دیگر شاکیان احتمالی برای پیگیری می توانند به پلیس فتای شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها