نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

21. دى 1400 - 8:10   |   کد مطلب: 30696
رییس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت که شکارچی غیرمجاز یک راس قوچ و میش آبستن در منطقه حفاظت شده لشگردر با حکم دادگاه به ۱۸ ماه ممنوعیت اقامت در این شهرستان و روستای محل سکونت و همچنین پرداخت جزای نقدی و حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش ملایری‌ها؛ «عباس نجاری» ضمن تاکید بر بازدارندگی احکام صادره برای شکارچیان غیرمجاز، اظهار داشت: با توجه به اینکه این شکارچی اهل و ساکن یکی از روستاهای همجوار منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر است، حکم صادره مانع از حضور وی در این منطقه برای شکار و صید غیرمجاز می شود.

وی تاکید کرد: طبق این حکم اگر متهم ممنوعیت اقامت ۱۸ ماهه را رعایت نکند، ۶ ماه دیگر به این مدت اضافه خواهد شد و در صورت تکرار، متهم به پرداخت جزای نقدی نیز محکوم خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ملایر ادامه داد: نامبرده به تازگی به همراه یک نفر دیگر اقدام به شکار یک راس قوچ و میش آبستن دوقلو در منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر کرده بود که با اقدام به موقع و واکنش سریع محیط‌بانان منطقه دستگیر و لاشه حیوان نیز کشف و توقیف شد.

به گفته نجاری، با هماهنگی دستگاه قضایی و دادستان ملایر، دستور بازرسی از منزل این شکارچی صادر و از منزل متهم بازرسی بعمل آمد که در این جریان با جمع‌آوری مستندات لازم، مشخص شد که وی یکی از شکارچیان سابقه‌دار منطقه است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت: براساس حکم صادره از دستگاه قضایی، این شکارچی متخلف به واسطه شکار غیرمجاز به پرداخت جریمه ضرر و زیان وارده به حیات وحش، سه سال حبس تعزیری و همچنین ۱۸ ماه حبس تعزیری برای حمل اسلحه غیرمجاز محکوم شد.

نجاری با اشاره به ممنوعیت اقامت ۱۸ ماهه شکارچی متخلف در منطقه به عنوان مجازات تکمیلی، اظهار داشت: فرد همدست این شکارچی متخلف نیز به واسطه شکار یک سر خرگوش به پرداخت جریمه ضرر و زیان وارده به حیات وحش و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

وی با اشاره به اینکه جریمه شکار حیوان ماده و نوزاد سه برابر گونه نر است، افزود: شکارچی متخلف برای شکار قوچ و میش آبستن دوقلو به پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار