فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع

3. آبان 1400 - 22:22   |   کد مطلب: 30303
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به دلیل استقبال گسترده مردم و کتابخوانان از یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، شرکت در این جشنواره تا پایان آذر ماه تمدید شد.

به گزارش ملایری‌ها؛  عاطفه زارعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورای سیاستگذاری جشنواره کتابخوانی رضوی، در پی درخواست متقاضیان و مجریان استانی، مهلت ثبت نام شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تا ۳۰ آذرماه تمدید کرد اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی در استان همدان از ۲۲ خردادماه آغاز شد و تا پایان مهرماه پیش‌بینی شده بود.

وی با بیان اینکه این جشنواره هر ساله با استقبال کتابخوانان مواجه شده است افزود: در سال گذشته بیش از ۴۲ هزار نفر در استان همدان در این جشنواره که کاملا به صورت الکترونیکی برگزار شد، شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان افزود: این جشنواره که از ششمین دوره خود زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شده، طی پنج سال اخیر با افزایش چشمگیر آمارهای کمی و کیفی همراه بوده است.

وی تصریح کرد: همه رده‌های سنی می‌توانند در بخش‌های مختلف این جشنواره شامل مسابقه چهارگزینی، نقاشی و پویش به صورت فردی و گروهی شرکت کنند و به همین دلیل با استقبال مردم مواجه شده است.

زارعی با بیان اینکه امسال ششمین سالی است که کتابخانه‌های عمومی این مسابقه را برگزار می‌کنند ادامه داد: در سال ۹۵ تعداد ۴ هزار و ۹۷۱، در سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۰ هزار و ۸۴۵، در سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۵ هزار و ۶۹۹، در سال ۱۳۹۸ تعداد ۶۱ هزار و ۲۲۵ و در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۲ هزار نفر در این رویداد فرهنگی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه از مردم به ویژه خانواده‌ها درخواست داریم در این رویداد فرهنگی شرکت کنند گفت: افراد می‌توانند برای دریافت منابع به کتابخانه‌های عمومی استان و برای دریافت فایل الکترونیکی و یا صوتی به https://www.samakpl.ir/  مراجعه نمایند./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار