نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

2. مهر 1400 - 23:10   |   کد مطلب: 30069
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان بیان کرد: با وجود تاکید فراوان به رعایت پروتکل فاصله گذاری فیزیکی در اماکن عمومی اما طی بازرسی های صورت گرفته در یک هفته گذشته، مشخص شد که در ۲۶ درصد اماکن این مولفه رعایت نمی شود.

به گزارش ملایری‌ها؛ لیدا رفعتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمترین میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی مربوط به مراکز ورزشی با ۴۵ درصد است یعنی نتیجه بازدید از ۱۱ مرکز ورزشی در یک هفته گذشته گویای رعایت نشدن فاصله گذاری در ۶ مرکز بود.

وی اضافه کرد: نیمی از مراجعه کنندگان به آرامستان ها فاصله گذاری فیزیکی را رعایت می کنند همچنین میزان رعایت این مولفه در مهدکودک ها ۶۳ درصد، پلیس +۱۰ و دفاتر پیشخوان ۶۶ درصد، تالارهای پذیرایی، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو و پایانه های مسافربری برون شهری ۶۷ درصد است.

 مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان افزود: همچنین به دنبال  بازرسی صورت گرفته از چهار هزار و ۷۱۷ مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب در استان مشخص شد که در ۸۲ درصد این واحدها بهداشت فردی رعایت می شود.

رفعتی ادامه داد: ۷۴ درصد متصدیان و مراجعان به مراکز خدماتی و اماکن عمومی از ماسک استفاده کردند که کمترین میزان آن مربوط به مراکز ورزشی با ۵۵ درصد، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو و پایانه های مسافربری برون شهری ۶۷ درصد، مهد کودک ها و کارگاه ها و صنایع کوچک زیر ۲۵ نیروی کاری ۶۹ درصد است.

وی بیان کرد: مجهز بودن به دستگاه تهویه هوا یکی از اصول پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است که در بازرسی های صورت گرفته از چهار هزار و ۷۱۷ واحد مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب استان همدان ۸۲ درصد معادل سه هزار و ۸۸۷ واحد به این دستگاه مجهز بودند.

رفعتی گفت: ۶۰۳ واحد متخلف در یک هفته گذشته به مرجع قضایی معرفی و ۶۳ واحد نیز پلمب شد که شامل ۱۹ سوپر مارکت و خواربارفروشی، هشت نانوایی، سه رستوران و ۳۳ مورد سایر اماکن می شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار