نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

6. بهمن 1399 - 23:12   |   کد مطلب: 29342
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان ملایر گفت: ۱۰۱ طرح جهاد کشاورزی این شهرستان با اعتباری معادل ۳۷ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان همزمان با ایام بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ملایری‌ها؛ «سیدمهدی میرباقری» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۲۶ طرح مربوط به احیاء و مرمت قنوات است که برای اجرای آنها بیش از سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: اجرای ۲۰ طرح آبیاری بارانی در ۱۵۸ هکتار با یک‌ میلیارد و ۶۶۷ میلیون تومان اعتبار از دیگر پروژه های آماده افتتاح حوزه کشاورزی شهرستان ملایر در دهه فجر است.

به گفته وی، همچنین بهره برداری از هشت طرح آبیاری قطره‌ای با یک میلیارد و ۴۳۳ میلیون تومان اعتبار و ۱۶ طرح آبیاری کم‌فشار با اعتبار چهار میلیارد و ۸۹۳ میلیون تومان نیز همزمان با ایام بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان ملایر آغاز می شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان ملایر افزود: در مجموع ۴۴ طرح آبیاری نوین با پوشش ۹۴۰ هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان اجرا و آماده بهره برداری است.

میرباقری، اجرای ۱۰ طرح جاده بین مزارع با بیش از ۴۵۳ میلیون تومان اعتبار و ۲ طرح زه‌کشی اراضی باغی و زراعی در سطح یک هزار و ۲۰۰ هکتار و ۹۰ میلیون تومان اعتبار را از دیگر طرح‌های آماده افتتاح جهادکشاورزی شهرستان ملایر عنوان کرد.

وی گفت: پنج طرح گلخانه‌ای با بیش از پنج میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان اعتبار نیز دهه فجر امسال در ملایر به بهره‌برداری می‌رسد که حدود هشت هکتار به سطح کشت گلخانه‌ای شهرستان اضافه می‌شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر همچنین به آغاز بهره‌برداری از هفت طرح فَراز با ۷۱۴ میلیون تومان اعتبار در باغ های انگور شهرستان کرد و گفت: فعالیت شرکت شایان سام(بهاران گوشت) با ۱۳ میلیارد تومان اعتبار در ناحیه صنعتی سامن نیز دراین ایام آغاز می شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار