نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

5. بهمن 1399 - 23:30   |   کد مطلب: 29331
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر مطرح کرد: سه دفتر پیشخوان دولت در شهرستان ملایر طی چند روز گذشته به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شده است.

به گزارش ملایری‌ها؛ حسین فارسی  در ستاد ملی مقابله با کروناویروس شهرستان ملایر، به لزوم رعایت محدودیت های شهرهای با وضعیت زرد اشاره و اظهار کرد: الگوی ما در برگزاری مراسم های مذهبی مقام معظم رهبری است و برگزاری مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در حسینیه امام خمینی(ره) بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مقام معظم رهبری تاکید کرد.

وی بر تشدید نظارت ها توسط ستاد مقابله با کرونای شهرستان تأکید کرد و افزود: فعالیت واحدهای صنفی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای پس از ساعت ۲۰:۳۰ شب ممنوع است همچنین منع تردد از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد به قوت خود باقی است.

فارسی با اشاره به بازدارندگی حضور میدانی پلیس راهور در سطح شهر برای نظارت بر اجرای محدودیت های منع تردد شبانه، خاطرنشان کرد: دهیاران باید از ظرفیت خانه های بهداشت و پایگاه های بسیج در بخش ها و روستاها استفاده کنند تا شاهد افزایش تلفات در پیک چهارم نباشیم.

وی از پلمب سه دفتر پیشخوان طی چند روز گذشته خبر داد و یادآور شد: ضدعفونی تاکسی ها و وسایل حمل و نقل عمومی، کاهش ظرفیت اتوبوس های بین شهری، همکاری تمامی ادارات با اجرای طرح شهید سلیمانی و از سر گیری نظارت تیم های بازرسی از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر به از سرگیری فعالیت تالارها با یک سوم ظرفیت اشاره و مطرح کرد: تالارها به شرط اخذ تعهدات لازم، نظارت دستگاه های ذیربط، استفاده از یک سوم ظرفیت و نیز عدم راه اندازی کاروان های خودرویی پس از مراسم عروسی می توانند فعالیت کنند.

وی تأکید کرد: کاهش محدودیت ها طی چند روز اخیر مهمترین عامل افزایش ورودی ها به آرامستان بهشت هاجر شده بنابراین ضروری است برای برگزاری مراسمات خاکسپاری و چهلم برگه های تردد توسط شهرداری صادر و این مراسم ها با حداکثر ۳۰ نفر برگزار شود.

فارسی به لزوم نوبت دهی در برگزاری مراسم های خاکسپاری تأکید و خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلاس های آموزشی مدارس و دانشگاه ها در شهرهای زرد همچنان بصورت مجازی برگزار خواهد شد. 

تغییر محسوسی در کاهش ترددها اتفاق نیفتاده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر نیز اظهار کرد: اعمال محدودیت های کرونایی صورت گرفته و همکاری اصناف و مردم سبب ایجاد وضعیت نسبتا پایداری تا ۲۰ دی ماه در شهرستان ملایر شد.

دکتر محسن ترکاشوند با بیان اینکه طی ۱۵ روز گذشته موارد مثبت بستری به ۹۰ مورد رسیده است، تصریح کرد: تا قبل از ۲۰ دی ماه آمار بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در شهرستان کاهش چشمگیری داشت و در مواردی به صفر رسید اما طی ۱۵ روز گذشته این آمار سه برابر شده است.

ترکاشوند به سه مورد مرگ و میر ناشی از کرونا طی ۱۰ روز گذشته در شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۰ بیمار بستری در بیمارستان های شهرستان داریم و با وجود قرار گرفتن شهرستان ملایر در وضعیت زرد، سه برابر شدن آمار بستری ها خطرناک و شکننده است.

وی اجرای طرح شهید سلیمانی را یکی از عوامل تسریع در سرعت بیماری یابی دانست و افزود: علاوه بر اجرای طرح شهید سلیمانی، رپید تست ها در شهرستان ملایر و بخش های تابعه در حال اجرا است و سرعت تشخیص بیماری زایی را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

ترکاشوند از کاهش آمار ترددها در سطح کشور به تنها پنج درصد نسبت به بهمن ماه سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به آمار، تغییرات محسوسی در ترددها اتفاق نیفتاده از طرفی میزان استفاده از وسایل حفاظت فردی شامل ماسک، ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر یادآور شد: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، جهش های جدید ایجاد شده در این ویروس، جهان را به میزان ویروس چینی درگیر خواهد کرد با این تفاوت که سرعت بیماری زایی و انتقال آن ۷۰ برابر ویروس قبلی است و بیشتر کودکان و جوانان را درگیر می کند.

وی به لزوم حفظ وضعیت زرد در شهرستان ملایر تأکید کرد و افزود: یکی از مهمترین مشکلات ستاد مقابله با کرونا در حال حاضر، تجمع مردم در دفاتر پیشخوان دولت است که در صورت تداوم این شرایط، به وضعیت نارنجی یا قرمز می رسیم./ایسنا

دیدگاه شما

آخرین اخبار