نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

27. خرداد 1399 - 9:11   |   کد مطلب: 28542
شهردار ملایر از راه‌اندازی سامانه شهروندسپاری در راستای تسریع خدمات به شهروندان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ملایری‌ها؛ حسین بابایی  از راه‌اندازی سامانه «شهروندسپاری» در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد: سامانه «شهروندسپاری» امکان صدور غیر حضوری استعلامات شهرسازی اعم از استعلام نقل و انتقال و ادارات را برای شهروندان فراهم می‌‍‌‌کند و در ارائه الکترونیکی استعلامات شهرسازی این امکان را به شهروندان می‌دهد تا با مراجعه به پرتال شهرداری مراحل ثبت و دریافت استعلامات را تا حصول نتیجه به صورت الکترونیکی و غیر حضوری به انجام برسانند.

وی تصریح کرد: ثبت درخواست توسط متقاضی، گرفتن تصدیق گواهی به صورت آنلاین، عدم نیاز به بازدید و مغایرت‌گیری از جمله مزایای استعلام الکترونیک است که با هدف تسریع و تسهیل در خدمات‌رسانی به شهروندان به صورت غیر حضوری، کاهش زمان پاسخگویی به درخواست، پرداخت عوارض و اخذ پاسخ استعلام به صورت آنلاین توسط متقاضی طراحی و اجرا می شود.

شهردار ملایر گفت: طبق اطلاعات آماری در این شهرداری و سایر شهرداری‌های کشور، در وضعیت کنونی  مدت زمان گرفتن پاسخ استعلام بین ۳۰ تا ۴۰ روز به طول می‌انجامد و متقاضیان ضمن مراجعه حضوری باید پاسخ استعلامات را نیزاز شهرداری، اداره ثبت اسناد و دفتر خانه‌های اسناد رسمی پیگیری کند که با اجرای طرح «شهروندسپاری» مدت زمان گرفتن پاسخ استعلام به ۴۸ ساعت کاهش می‌یابد و همه مراحل گرفتن استعلام را هم متقاضی به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد.

وی با اشاره به قابلیت‌های سامانه «شهروندسپاری» افزود: خدمات در این سامانه به صورت عمومی و اختصاصی ارائه می‌شود، خدمات اختصاصی که پس از احراز هویت و ثبت نام کاربران انجام می شود شامل استعلام ادارات، نقل و انتقال، مشاهده درخواست ها و پرداخت های پیشین و جستجوی ملک است.

بابایی گفت: خدمات عمومی نیز بدون نیاز به ثبت نام بوده و شامل اعلام ضوابط ساخت و ساز ملک، محاسبه عوارض‌های صدور پروانه، نوسازی و صنفی، سوابق پرداختی عوارض، تصدیق گواهی، شهرنما و پیگیری درخواست است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سوابق مراجعات شهروندان به شهرداری، ۷۰ درصد از این مراجعات در خصوص دریافت استعلامات شهرسازی از جمله استعلامات، نقل و انتقال و از اداراتی مانند بانک‌ها، دفترخانه‌ها و ادارات خدمات رسان (برق، گاز، تلفن و...) بود که بعد از طراحی این سامانه خدمات به صورت آنلاین به شهروندان ارائه خواهد شد./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار