فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع

17. خرداد 1399 - 23:56   |   کد مطلب: 28503
استاندار همدان گفت: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه از اول تیر امسال در شهرهای با وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا اقامه می‌شود.

به گزارش ملایری‌ها؛ 

سید سعید شاهرخی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اظهار داشت: همچنین طبق تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، مهدهای کودک، کلاس‌های قرآن و آموزشگاه‌ها مانند آموزشگاه زبان نیز از ۲۴ خرداد با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تورهای مسافرتی داخلی هم از ۲۴ خرداد می‌توانند فعالیت خود را شروع کنند افزود: سینماها و کنسرت‌ها هم به شرط حضور ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌ها و رعایت کامل پروتکل‌ها می‌توانند از ابتدای تیرماه فعالیت خود را آغاز کنند.

استاندار همدان در ادامه شرایط مناسب این استان در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را حاصل تلاش های بی‌وقفه علوم پزشکی و همکاری مردم دانست و اضافه کرد: به موازات پیشگیری و درمان، کارهای تحقیقی در کشور در حال اجرا است که امید می‌رود بتوان برای درمان قطعی این ویروس اقدامی کرد.

شاهرخی از دستگاه های مسوول و رسانه های پُرمخاطب همدان خواست در زمینه ضرورت تداوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی با توجه به رفع نشدن احتمال بروز ویروس کرونا توصیه‌های لازم را به شهروندان داشته باشند.

وی بر ضرورت اجتناب از برگزاری تجمع، نشست و مراسم های غیرضروری و استفاده از فضای مجازی برای انجام یکسری از کارها با هدف کاهش مواجهه حضوری مردم با یکدیگر تاکید کرد.

استاندار همدان گفت: برگزاری مراسم شادی و عزا بیشترین مشکل را در زمینه شیوع کرونا به بار آورده است و تعطیلی تالارها به معنای مجاز بودن به برگزاری مراسم در دیگر فضاها نیست و این قبیل مراسم‌ها باید با تجمعات اندک برگزار شود.

شاهرخی با تاکید بر اینکه نباید با برگزاری مجالس، سلامت مردم و مهمانان را به مخاطره انداخت ادامه داد: علاوه بر مردم، دستگاه های اجرایی و کارمندان نیز باید دستورالعمل های بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند.

وی از نهادهای مسوول خواست بر روند فعالیت مجموعه ها نظارت دقیق و بیشتری داشته باشند و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ابتدا به فرد و واحد متخلف هشدار داده و در صورت تداوم تخلف به عنوان مرکز پرخطر نسبت به تعطیلی آن اقدام شود.

بالاترین مقام اجرایی استان همدان بیان کرد: ستاد مقابله با کرونا دنبال گشایش فعالیت ها بوده چرا که در کنار تضمین سلامت مردم باید نسبت به تامین اقتصاد و معیشت آنان نیز تلاش کرد و  در حالیکه معاندان نظام به بهانه کنترل بیماری، درصدد تعطیل کردن بخش اقتصادی بودند.

شاهرخی افزود: همچنین برای پیشگیری از تشویش اذهان عمومی باید از نشر شایعات و اخبار کذب به شدت جلوگیری کرد و نسبت به رفع شایعه و ابهام‌های به وجود آمده مدیر دستگاه مسوول به موقع واکنش نشان دهد.

وی اضافه کرد: همدان از نظر شیوع ویروس کرونا در در شرایط فوق العاده نیست بلکه در وضعیت زرد قرار دارد و تنها در ۲ شهرستان در مرز و نزدیک به قرمز قرار داریم .

استاندار همدان اظهار داشت: همدان با وجود اینکه در محاصره استانهای با شرایط ویژه از نظر میزان ابتلا به کرونا قرار گرفته اما وضعیت مناسبی دارد و نرخ سرایت پذیری حفظ شده که باید این مسائل با مردم با هدف جلب اعتماد و همراهی آنها بازگو شود.

شاهرخی اضافه کرد: در حوزه حمل و نقل شهری شاهد رعایت پروتکل ها توسط اتوبوسرانی هستیم اما در تاکسی‌رانی با وجود افزایش ۳۵ درصدی نرخ کرایه ها با هدف سوار کردن سه مسافر و رعایت فاصله اجتماعی بین مسافران اما همچنان برخی رانندگان تاکسی چهار مسافر سوار می‌کنند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار