نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

5. خرداد 1399 - 22:23   |   کد مطلب: 28477
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان:
کودکان و نوجوانان آسیب‌پذیرترین گروه سنی در مقابل آزارسایبری هستند
حسین عسگری کودکان و نوجوانان را آسیب پذیرترین گروه سنی در مقابل آزارسایبری دانست و در جمع خبرنگاران بیان کرد: والدین با نظارت بر نحوه استفاده از فضای مجازی توسط فرزندان خویش از تاثیر مخرب شبکه‌های اجتماعی پیشگیری نمایند.

به گزارش ملایری‌ها؛ حسین عسگری، مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان عنوان کرد: امروزه پدیده شبکه‌های اجتماعی و استفاده از فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان خرده فرهنگ این رده سنی را عمیقا تحت تاثیر قرار داده و همین موضوع باعث بروز نگرانی‌هایی در میان والدینی که به واسطه عدم بهره‌مندی از سواد رسانه‌ای مدرن از دنیای نسل جوان دور افتاده‌اند،‌ شده است.

وی مزاحمت‌های فضای سایبری، تعرض به حریم خصوصی، هتک حرمت و اینگونه مخاطرات را بیشترین تهدید برای کودکان و نوجوانان دانست و ادامه داد: در میان غفلت والدین کودکان و نوجوانان در دنیای معصومانه کودکانه ناآگاه از میزان مخاطرات این محیط جذاب وارد فضای مجازی شده و افراد پلید و خطرناک را با دوست اشتباه می‌گیرند.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان اظهار کرد: از آنجا که کودکان و نوجوانان آسیب پذیرترین گروه سنی در مقابل آزارسایبری هستند به والدین توصیه می‌گردد برای پیشگیری از جنبه‌های نامطلوب شبکه‌های مجازی بر شخصیت و زندگی فرزندان و به طبع آن محیط حساس خانوادگی نسبت به ارتقاء سواد رسانه‌ای خویش اقدام و تا حد مطلوب به فناوری‌های روز دنیا مسلط و آگاه گردند.

عسگری افزود: چنانچه خانواده‌ها نسبت به شیوه‌های جدید ارتباط فرزندان خود آگاهی و شناخت کافی و لازم را داشته باشند از بروز بسیاری از جرائم سایبری و ارتباطات پنهانی آنان پیشگیری به عمل می‌آید و می‌توانند با نظارت بر نحوه استفاده از فضای مجازی توسط فرزندان خویش از تاثیر مخرب شبکه‌های اجتماعی پیشگیری نمایید.

وی اضافه کرد: والدین ضمن نظارت و مدیریت بر فعالیت فرزندان خود در شبکه‌های اجتماعی باید نسبت به روابطی که فرزندانشان در این شبکه‌ها با دیگران برقرار می‌کنند مراقب و هوشیار باشند زیرا تعاملات در فضای سایبری و شبکه‌های اجتماعی مستلزم نظارت‌های فردی و اجتماعی متعارف و اعمال تمهیدات مناسب در جهت حفظ سلامت روحی، روانی و روابط اجتماعی است./عصر همدان

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار