نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

19. ارديبهشت 1399 - 23:23   |   کد مطلب: 28399
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه 30 طرح تحقیقاتی در خصوص مقابله با کرونا در حال انجام است، گفت: طرح سلول درمانی نیز در قالب یک طرح تحقیقاتی پس از پلاسما درمانی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ملایری‌ها؛ دکتر نوری سپهر، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: کتاب کرونا ویروس منبع بسیار خوبی برای دانشجویان و اساتید خواهد بود.

وی افزود از ابتدای شیوع ویروس کرونا کمیته علمی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز تشکیل شد و در تمام حوزه‌های تحقیقی، تشخیصی، پیشگیری، درمان و آمار و اپیدمیولوژی فعالیت‌های بسیاری انجام شده است.

معاون تحقیقات و فناوری ضمن بیان این که تا کنون 30 طرح تحقیقاتی در خصوص مقابله با کرونا در حال انجام است، اضافه کرد: 10 طرح در حال مراحل اخذ کد اخلاق است.

سپهر یادآور شد: برخی تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاه علوم پزشکی ملی و بین المللی است.

به گفته معاون تحقیقات و فناوری  دانشگاه علوم پزشکی، سازمان بهداشت جهانی در چند کشور در حال تست مطالعات بالینی چند قلم دارو می‌باشد و یکی از آنها جمهوری اسلامی ایران است که این داروها در استان البرز نیز برای بیماران تجویز می‌شود.

دکتر نوری سپهر عنوان کرد: یکی از طرح‌های ملی پلاسمادرمانی است که به خوبی در حال اجراست و سلول درمانی نیز در قالب یک طرح تحقیقاتی انجام می‌دهیم.

وی گفت: فعالیت های مشترک خوبی با مراکز علمی و تحقیقاتی کشور که در استان البرز حضور دارند مثل سرم سازی رازی، انستیتو پاستور، سازمان انتقال خون و دیگر مراکز دانشگاهی در حال انجام است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار