نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

18. ارديبهشت 1399 - 8:48   |   کد مطلب: 28390
نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: اختصاص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی قنوات و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی کانال های آبرسانی کشاورزی شهرستان ملایر از جمله درخواست های ما در دیدار اخیر با وزیر جهادکشاورزی بود که دستورات لازم به معاون آب و خاک صادر شد.

به گزارش ملایری‌ها؛ حجت الاسلام احد آزادیخواه در جمع خبرنگاران، با اشاره به تأسیس دو شهرک گلخانه ای در ملایر، اظهار کرد: از وزیر جهادکشاورزی درخواست کردیم تسهیلات کم بهره به متقاضیان احداث واحد در این شهرک ها تخصیص یابد و نیازمندی های توسعه محصولات گلخانه ای این شهرستان رفع شود.

وی ادامه داد: در این نشست وزیر جهادکشاورزی نیز دستورات لازم مبنی بر پیگیری و اجرایی شدن این درخواست ها را به معاون امور باغبانی وزارت جهاد و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی کشور صادر کرد.

آزادیخواه با اشاره به اجرای طرح فراز در سطح باغات انگور این شهرستان طی سه سال از ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ در سطح ۶۰۰ هکتار، خواستار تخصیص اعتبار لازم از طریق کمک های بلاعوض و پرداخت تسهیلات کم بهره به متقاضیان شد.

لزوم استفاده از ظرفیت انگور و منبت برای سرمایه گذاری

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در ادامه از دیدار خود با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و گفتگو درباره مسائل و موضوعات این حوزه خبر داد و بیان کرد: در این نشست با اشاره به ظرفیت های بالای وقف در ملایر، آن را بستری مهیا برای سرمایه گذاری به ویژه در حوزه انگور و منبت عنوان کردیم.

وی به فعالیت شرکت های دانش بنیان با اشتغالزایی ۵۰ نفر در این شهرستان اشاره کرد و خواستار تقویت این حوزه و لزوم استفاده از ظرفیت های شهرستان برای سرمایه گذاری شد و افزود: رئیس سازمان اوقاف در این نشست طی تماس تلفنی با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان، تأکید کرد که حداکثر مساعدت را در این حوزه داشته باشد.

آزادیخواه ادامه داد: رئیس سازمان اوقاف همچنین به معاون بهره وری اقتصادی خود دستورات لازم در مورد زیرساخت های وقفی و امکان ایجاد سرمایه گذاری بیشتر این سازمان در ملایر را صادر کرد که امیدواریم در آینده اتفاقات خوبی در شهرستان رخ دهد.

لزوم مشارکت بخش خصوصی برای مرمت بناهای تاریخی

نماینده مردم ملایر در خانه ملت در بخش دیگری با بیان اینکه با وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونان و مدیران این وزارتخانه نیز دیدار داشتیم، گفت: وی اقداماتی چون ثبت برندهای ملی و جهانی چون ثبت جهانی منبت ملایر را زمینه بسیار مناسبی برای رونق تولید و اشتغال دانست که ملایر نیز از این ظرفیت بی نظیر بهره مند شده است.

وی با بیان اینکه در این نشست از دکتر مونسان درخواست کردیم با توجه به محدودیت دولت در اعتبارات، بخش خصوصی برای مرمت بافت فرسوده و بناهای تاریخی مشارکت کند، اظهار کرد: شرایط ارز و دلار موجب رونق صنعت گردشگری و جذب گردشگر شده که امیدواریم بتوانیم هرچه بیشتر صنعت توریسم و گردشگری کشور را تقویت کنیم./ایسنا

دیدگاه شما

آخرین اخبار