نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

17. فروردين 1399 - 11:47   |   کد مطلب: 28132
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: تاکید بر ماندن مردم در خانه به منظور شکست این ویروس، موجب افزایش محسوس بروز اختلاف‌های خانوادگی بین زوجین در همدان شده است.

به گزارش ملایری‌ها؛  حسن خانجانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اخطار افزایش تنش های خانوادگی در دوران قرنطینه پیش از عید نوروز در ستاد مدیریت و مبارزه با ویروس کرونا مطرح و مقرر شد که دانشگاه علوم پزشکی همدان در این زمینه پیگیر شود.

وی اضافه کرد: ماندن زن و شوهر در خانه در کنار بروز یکسری مشکلات اقتصادی ناشی از بیکاری سرپرست خانواده، مطالبات زن خانواده و نداشتن پول برای رفع این نیازها، به بروز اختلاف بین زوجین منجر می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان اظهار داشت: باید خانواده در این موقعیت مسایل همدیگر را درک کنند و با توجه به برخی کمبودها و بیکاری همسر او را در سپری کردن این روزها تا زمان شکست کرونا و بازگشت وضعیت به شرایط عادی یاری دهند.

خانجانی ادامه داد: بروز تنش و ایجاد پرونده های قضایی تنها مربوط به قشر متوسط و پایین جامعه نبوده بلکه اقشار مرفه هم با این موضوع درگیر هستند.

وی بیان کرد: حضور مداوم پدر در خانه موجب رصد تمامی اعمال و رفتار همسر و فرزندان شده و گاهی مواقع زوجین نسبت به برخی اظهار نظرهای یکدیگر واکنش منفی نشان داده یا نسبت به رفت و آمد اعضای خانواده به بیرون از منزل حساسیت نشان می دهند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان با بیان اینکه مصادیق اختلاف زوجین بسیار متعدد است اظهار داشت: برخی بانوان در شرایط عادی وسواس دارند و در این وضعیت این وسواسی تشدید و منجر به بروز پرونده هایی نیز شده است

خانجانی مثال زد: بیشتر مواقع هنگام ورود آقایان به منزل، آنها دچار بگو و مگوهایی با همسرشان در زمینه های ضدعفونی کردن وسایل و درآوردن لباس پیش از ورود به داخل خانه می شوند که تداوم این وضعیت در بروز تنش بین آنها تاثیر دارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار