فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع

30. بهمن 1398 - 20:31   |   کد مطلب: 27982
هادی بیگی‌نژاد گفت: هادی بیگی نژاد گفت: ما الآن در مجلس برنامه‌های هدف‌دار نداریم، مجلس باید هدف‌گذاری شده و بر روی مسائل جدی کشور کار کند.

به گزارش ملایری‌ها؛ یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲ اسفندماه برگزار می‌شود و در حوزه انتخابیه ملایر ۲۶ کاندیدا تائید صلاحیت شده که دو نفر از آن‌ها بارأی مردم شهرستان ملایر قدم به بهارستان می‌گذارند.

در راستای رسالت رسانه‌ها و باهدف شناساندن و معرفی کاندیداهای مجلس این پایگاه خبری مصاحبه‌های تفصیلی با کاندیداها داشته که امید است بتوانیم در انتخاب کاندیدای اصلح مردم را یاری کنیم.

هادی بیگی نژاد یکی دیگر از ۲۶ کاندیداهای حوزه انتخابیه ملایر است که در این گفتگو نظرات این کاندیدا را درباره مسائل مختلف جویا شده‌ایم که می‌خوانیم.

 

ملایری‌ها: چه شد که در عرصه انتخابات حضور پیدا کردید؟

بیگی نژاد: سال گذشته که رهبر انقلاب در بهمن‌ماه بیانیه گام دم انقلاب را مطرح کردند بر حضور جوانان و ورود به عرصه مسئولیت تأکید داشتند آن سخنان رهبری انگیزه‌ای برای من شد، رهبری در سخنان نوروزی و ماه رمضان خود نیز بار دیگر بر ورود جوانان تأکید داشتند که همین امر عزم مرا برای مسئولیت‌پذیری جدی‌تر کرد.

در همین راستا یکی از خواسته‌های همیشگی من هماهنگی نیروهای انقلاب بود که درزمینهٔ شکل‌گیری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ملایر تلاش کردم و علی‌رغم خواسته‌ام به‌عنوان عضو شورای مرکزی انتخاب شدم.

 سال‌ها دنبال این بوده که نیروهای انقلابی در برنامه‌های دورهم جمع می‌شوند و در راستای توجه به فرمان‌ها رهبری این امر در ملایر محقق شد و قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شد.

پس از تشکیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ملایر از من و آقای گرجی پور خواسته شد که برای کاندیداتوری ثبت‌نام کنیم

ملایری‌ها: مهم‌ترین برنامه شما در صورت نماینده شدن چیست؟

بیگی نژاد: دو هدف و برنامه داشته که هدف‌گذاری در مجلس اولین برنامه من است. ما الآن در مجلس برنامه‌های هدف‌دار نداریم، قوه قضاییه هدفش مبارزه با فساد است اما هدف مجلس چیست؟ اگر هدف مشخص نباشد قابلیت مطالبه گری هم وجود ندارد. مجلس باید هدف‌گذاری شده و بر روی مسائل جدی کشور کار کند. یکی از مهم‌ترین مسائل جدی کشور مسئله اقتصاد است و باید در این دوره نمایندگان بتوانند گره‌های کشور را باز کنند. در حوزه اقتصاد باید به سمت اقتصاد مقاومتی برویم اقتصاد مقاومتی واقعی به معنی آن است که از بیرون نتوانند به آن ضربه بزنند و اگر این‌گونه پیش برویم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

در اقتصاد یکی از مشکلات ما در حال حاضر خام‌فروشی نفت است که باید از خام‌فروشی آن جلوگیری شود و کشور به سمتی برود که آن‌چنان‌که باشد که خودمان تولید کنیم و فارغ‌التحصیلان ما در همین‌جا مشغول به کار شوند.

مثلاً در حوزه مبارزه با قاچاق اهدافمان مشخص باشد و باید اجرا شوند و مجلس کاری کنند که این مشکلات حل شود و این گره‌ها برطرف شود.

ملایری‌ها: مهم‌ترین دغدغه امروز کشور بحث معیشت و اقتصاد است، در مجلس آینده باید به آن پرداخته شود؟

 

بیگی نژاد: برای رفع این مشکل باید از تولید داخل حمایت شود و متأسفانه الآن یک شکاف اقتصادی و شکاف اجتماعی به وجود آمده است و برای حل این مشکلات باید پول و ثروت درزمینه تولید به کاربرد و اگر این‌گونه شود بسیار از مشکلات مردم حل می‌شود.

ملایری‌ها: مقام معظم رهبری مجلس را ریل‌گذار دولت می‌داند و با توجه به اینکه این دوره از مجلس با دو دولت مختلف باید فعالیت داشته باشد چگونه می‌تواند این دو را با یکدیگر همراه کند؟

بیگی نژاد: درواقع مجلس باید هویت داشته باشد نباید دوگانه برخورد کند مجلس به نماینده‌هایی توانمند احتیاج دارد که حزب باد نباشند، مجلس باید به‌گونه‌ای باشد که نماینده‌ها به کوچک‌ترین مسئله نیز توجه کنند تا ما نمونه تصویب برجام را در آن نداشته باشیم.

ما باید به دنبال هویت بخشی به مجلس باشیم و مردم باید افرادی را انتخاب کنند که با به سمت هویت بروند در مجلس در مدتی که با این دولت کار می‌کند باید با دعوت از کارشناسان مجرب در کمیسیون‌ها وضعیت حال حاضر را بررسی و برای رفع مشکلات برنامه‌ریزی کند تا برای آغاز به کار دولت جدید برنامه‌ای مشخص داشته باشد که هنگامی‌که دولت جدید آغاز به کارکرد و دولت برنامه‌های خود را ارائه کرد با توجه به همین برنامه‌ریزی‌ها برای دولت جدید ریل‌گذاری کند.

ملایری ها: مهم‌ترین برنامه و راهکار شما برای بهبود وضعیت معیشت و اشتغال در شهرستان چیست؟

بیگی نژاد: می‌خواهم طرحی مطرح کنم که هر مسئولی که می‌آید باید برنامه داشته باشد تا هر مدیری سرکار آمده بداند باید چه کند و از کجا به کجا برسد؛ یعنی من به دنبال هدف‌گذاری برای هر کاری هستم که اگر این‌گونه شد مطالبه گری پیش می‌آید و از مدیر می‌توان پرسید در مدت مدیریت خود چه کرده است.

 از دیگر اهدافی که در صورت نماینده شدن دنبال می‌کنم این است که هر مسئولی که باید در کار خودش متخصص باشد نه اینکه چند کار را باهم انجام دهد.

در تصمیم‌گیری‌ها از نقطه نظرات کارشناسان استفاده شود درواقع ما تصمیم داشته تا جمعی از افراد صاحب‌نظر را جمع کرده جلسه بگذاریم و نظرات آن‌ها را شنیده و سپس به یک نتیجه واحد برای هر گروه برسیم.

درواقع این گروه کارشناسان در حوزه پزشکان رفع مشکلات پزشکان‌متخصص را پیگیری می‌کنند و برای آن راهکار می‌کند، درزمینهٔ های دیگر همچون مبل و منبت، انگور، مشکلات شهرستان نیز همین‌گونه است. درواقع ما در ملایر احتیاج به خرد جمعی و برنامه‌ریزی‌ها داریم.

برای انتخاب رئیس هر مجموعه از خرد جمعی مجموعه باید استفاده شود مثلاً اگر رئیس آموزش‌وپرورش یا یک رئیس دانشگاه می‌خواهد برای یک مجموعه انتخاب شود نظرات معلمان و اساتید مجموعه را هم برای انتخاب گرفت تا شخصی توانمند روی کار بیاید.

ملایری‌ها: ملایر دو محصول ملایر انگور و مبلمان منبت جهانی شد مهم‌ترین راهکار شما برای ارتقا این دو محصول چیست؟

بیگی نژاد: من از تمام کسانی که برای جهانی‌شدن این دو حوزه کارکردند تشکر می‌کنم و تلاش می‌کنم که دو قدم جلوتر برویم و بیشتر ملایر را معرفی کنیم. حالا که انگور و مبلمان منبت ملایر معرفی‌شده است باید کاری کنیم که منبت ملایر باکیفیت بهتر و هزینه کمتر تولید شود و باید موانع و مشکلات آن رفع شود. آموزش‌های تخصصی‌تر شود و مبل شکیل‌تر و زیباتر به بازار عرضه شود. درواقع هدف‌گذاری ما کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت و گستره فروش باشد. همچنین می‌توان از وجود کارشناسان خارجی در این زمینه استفاده کنیم به‌طور مثال برای اینکه ما بازار کشور امارات را به دست بگیریم باید از یک کارشناس اماراتی نظر خواسته و مبلمانی مطابق ذائقه مردم امارات تولید کنیم تا بازار بهتری داشته باشم.

در حوزه انگور نیز ما می‌توانیم در بحث شیره هدف‌گذاری کنیم. شیره ملایر باکیفیت خوبی که دارد معمولاً کاملاً به فروش می‌رود پس به همین دلیل باکمی توجه به این محصول می‌توانیم سبب رونق تولیدات وابسته به انگور شویم.

هدف‌گذاری ما باید به‌گونه‌ای بوده که کیفیت بیشتر توجه شده و همچنین به برند سازی و بسته‌بندی‌های شکیل توجه کنیم تا بر روی صادرات آن فکر کنیم.

ملایری‌ها: خیلی به شما انتقاد کرده که شما مدیر بیمه غیربومی هستید! در این زمینه چه نظری دارید؟

بیگی نژاد: من خیلی سال هست که به ملایر آمدم و ملایر را به‌عنوان وطنم انتخاب کرده‌ام خودم در این شهر زندگی می‌کنم فرزندانم در این شهر درس می‌خوانند. تلفنم خط ملایر است، ماشینم نمره ملایر است، با همین مردم زندگی می‌کنم، من متولد اطراف مشهد هستم اما خودم را اهل ملایر می‌دانم و درواقع باید بگوییم ملایر را ملایری‌ها مردمی مهربان هستند که چه به من رأی بدهند و چه به من رأی ندهند من خودم را از این و مردم ملایر مهربان می‌دانم. شاید که ادعا می‌کنند ملایری هستند اما آیا در سن اجتماعی در ملایر بوده‌اند؟ آیا در تنش اجتماعی در شهرستان ملایر فعالیت داشته و خدمت کرده‌اند؟

ملایری‌ها: تحلیل شما از رقابت و کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه ملایر با توجه به انتقادات مطرح‌شده چیست؟

بیگی نژاد: به نظرم رقابت خوبی است یک‌بار راجع به رقبا فکر نکرده‌ام و کار خودم را انجام می‌دهند و تصمیم نهایی را مردم می‌گیرند و جمهوری به همین معنا است و به نظر من در این دوره مردم با مشارکت خوبی وارد میدان شده و با این مشارکت قوی هر رأی بیشتر یک گلوله کمتر به سمت کشور است.

ملایری‌ها: نظرتان درباره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب چیست؟ و دونفری که انتخاب‌شده‌اند الزاماً باید از هم حمایت کنند؟

 

بیگی نژاد: ما تعهدی نداده‌ایم از هم حمایت کنیم دوست داریم باهم در مجلس باشیم و یک انسجامی در بین دو نماینده مردم باشد است.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قرار و قول داده که از هر دو ما حمایت کند، تشکل شورای ائتلاف به معنای ائتلاف دو نفر باهم نیست. ائتلاف از هر دو حمایت می‌کند در کل تعهدی که داده‌شده این بوده که اگر از شما خواسته شد کنار روید و وحدت را بر هم نزنید.

 ملایری‌ها: احتمال کناره‌گیری شما به نفع فرد و یا ائتلاف با کاندیدای دیگر در روزهای آینده وجود دارد؟

بیگی نژاد: قطعاً کناره‌گیری نمی‌کنم تا قبل از اینکه ورود کنم تمایلی نداشتم اما اکنون باید با تمام قدرت ورود پیدا کنم.

گفت‌وگو: محمد گل محمدی

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار