نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

5. بهمن 1398 - 9:14   |   کد مطلب: 27886
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر:
3 هزار ملایری داوطلب اهدای عضو شدند
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر معتقد است امسال بخش اهدای عضو مجمع خیرین سلامت ملایر ۵۰۰ نفر برای دریافت کارت اهدای عضو ثبت‌نام کردند و در مجموع تاکنون حدود 3 هزار نفر ثبت‌نامی کارت اهدای عضو داشتیم.

به گزارش ملایری‌ها؛ عباس آذرهمایون با بیان اینکه در‌حال‌حاضر ۵۵ بیمار سرطانی نیازمند، زیر پوشش این مجمع هستند، اظهار کرد: امسال برای شیمی‌درمانی و پرتودرمانی و تأمین دارو آنها حدود ۷۰ میلیون تومان مساعدت مالی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در طول سال و به مناسبت ماه رمضان و شب یلدا ۳۰ میلیون تومان صرف تهیه و توزیع سبد کالا بین این بیماران شده است، افزود: تعداد بسته‌های سبد کالا در هر نوبت ۴۵ بسته بوده است.
وی با بیان اینکه با توجه به نذورات مردم خیراندیش توزیع گوشت گرم نذری و غذای گرم نیز در مناسبت‌های مختلف در بین بیماران انجام شده است، ادامه داد: واحد مددکاری با کمک خیرین به بیماران سرطانی نیازمند و به کودکان بیماری که دچار بیماری خاص شامل مشکل هورمون رشد و کاشت حلزون هستند، مساعدت می‌کند.
آذر همایون در ادامه با بیان اینکه امسال در بخش اهدای عضو مجمع خیرین سلامت ملایر ۵۰۰ نفر برای دریافت کارت اهدای عضو ثبت‌نام کردند، گفت: در مجموع تاکنون حدود 3 هزار نفر ثبت‌نامی کارت اهدای عضو داشتیم.
وی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه ملایر نخستین همایش اهدای عضو را در غرب کشور برگزار کرد، یادآور شد: با همکاری شهرداری یک قطعه ویژه در بهشت هاجر ملایر برای خاکسپاری بیماران مرگ مغزی که اعضای خود را اهدا کرده‌اند، اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه در شب یلدا مبلغ ۱۰ میلیون تومان صرف تهیه سبد کالا شد و در اختیار بیماران سرطانی قرار گرفت، گفت: در پایان بهمن‌ماه پروژه پایگاه سلامت انقلاب متعلق به خیّر شادروان حاج محمد علی رحیمی افتتاح می‌شود.
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر خاطرنشان کرد: پروژه بازسازی بخش آندوسکوپی و کلونوسکوپی خیر حاج کاظم زنداسرار نیز در دست اقدام است و درحال‌حاضر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ادامه داد: پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی امیرالمؤمنین(ع) روستای جوراب به همت حاج حسن توکلی، با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و پروژه ساخت اورژانس بیمارستان مهر به همت خانواده شادروان سمیه عاملی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر از خرید تجهیزات پزشکی توسط خیرین از جمله 2 دستگاه ساکشن برای بیمارستان امام حسین(ع)، یک دستگاه نبولایزر برای بیمارستان مهر، 8 دست مبل تختخواب‌شو برای رفاه همراه بیماران در بیمارستان مهر و تعدادی ویلچر خبر داد.
وی از برگزاری ششمین همایش تجلیل از خیرین حوزه سلامت در ۱۸ اسفندماه مصادف با میلاد امام علی(ع) سالجاری خبر داد و افزود: هدف از این همایش تقدیر از افرادی است که بی هیچ چشمداشتی در مسیر سلامت جامعه و کاهش آلام بیماران نیازمند قدم خیر برمی‌دارند.
آذرهمایون با بیان اینکه در این سال‌ها مجمع خیرین سلامت ملایر با عملکرد خود در میان مردم اعتمادسازی کرده است، یادآور شد: محدودیت بودجه‌های دولتی و از سوی دیگر رشد روزافزون تجهیزات پزشکی و خدمات نوینی که باید ارائه شود، در حوزه سلامت، بهداشت و درمان چالش ایجاد کرده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار