پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع
فرمانداری ویژه ملایر

15. آذر 1398 - 19:53   |   کد مطلب: 27708
در بین ۱۰ شرکت کننده قاری ملایری احسان بیات با ۱۷۸ رای به عنوان نفر اول غلامرضا فارسی از ملایر با ۱۶۵ رای به عنوان نفر دوم و امید درویشی از کبودراهنگ با ۱۶۳ را به عنوان نفر سوم این مسابقات انتخاب شدند.

به گزارش ملایری‌ها؛  ملایر شهر جهانی انگور شهر ملی مبل و منبت شهر واقفان خیراندیشی است که باداشتن این ظرفیت‌ها  دارای ظرفیت‌های فرهنگی و قرآنی است و نخبگان قرآنی شامل حافظان و قاریان برجسته ای را نیز در خود پرورش داده است.
شهرستان ملایر با داشتن ظرفیت‌های بالای قرآنی در استان همدان و کشور نیز جایگاه ویژه ای دارد از اساتید برتر قرآن ملایر می‌توان به استاد مسعود کریمی ،استاد حسین جعفری، استاد حسین دشتبین استاد سعید پیرحیاتی به عنوان قاریان برجسته پیشکسوت و همچنین غلامرضا فارسی ، احسان بیات،علی جباری، امیر فارسی ،مهدی کریمی سلمان شیخ حسنی،  عرفان میرزابیگی به عنوان قاریان برجسته جوان و نوجوان نام برد.
 همچنین از حافظان برجسته جوان این شهرستان می توان به محمود بابایی ،مجید جلالوند، عباس ربیعی و رضا احمدی اشاره کرد که این حافظان و قاریان در مسابقات مختلف ملی و بین المللی حائزر رتبه‌ های برتر و ممتاز شده اند و ابته باید اشاره کرد که اسامی حافظان قرآن شهرستان بیش از این است و این اسامی تنها گوشه‌ای از افتخارات قرآنی این شهرستان است.
 وجود موسسات و خانه های قرآنی ، مدرسه حفظ قرآن و همچنین مراکز آموزشی قرآن  در جای جای این شهرستان باعث شده است تا علاقه مندان و  و تشنگان آموختن کتاب  وحی  زیر نظر اساتید برجسته قرآن آموزش های حفظ و قرائت را فراگیرند .
 داشتن این ظرفیت ها باعث شد چهاردهم آذر ماه ملایر برای نخستین بار میزبان قدوم قاریان برجسته مجلسی استان  در چهاردهمین جشنواره تلاوت های  مجلسی در سال جاری باشد. جشنواره‌ای که با برگزاری آن، عطر تلاوت زیبای کلام وحی بر زبان قاریان مجلسی برتر استان جاری شد و  ملایر یک بار دیگر  رنگ و بوی قرآنی گرفت.
 مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر امروز میزبان ده قاری قرآن برجسته استان همدان از شهرهای ،همدان ،ملایر نهاوند ،کبوتراهنگ و تویسرکان بود و میهمانان ویژه این جشنواره نیز مهدی ساعد از قاریان برجسته  بین المللی از  استان همدان بود.
 استقبال بی نظیر باعث شد تا مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر مملو از جمعیت  شود و بسیاری از حاضرین نیز سر پا بودند .
مدیر اجرایی چهاردهمین جشنواره تلاوت های مجلسی استان همدان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگارما اظهار کرد: چهاردهمین جشنواره تلاوت های مجلسی استان همدان با حضور ۱۰ نفر از قاریان ممتاز استان همدان از شهرهای ملایر،تویسرکان، نهاوند ،همدان و کبوتراهنگ و با حضور جمع کثیری از علاقه مندان به کلام وحی برای نخستین بار در ملایر برگزار شده است.
 احسان بیات با بیان اینکه بعد از تلاوت قاریان هیئت داوران و با رای مردم سه نفر به عنوان قاریان برتر انتخاب می شوند گفت : نفر اول این مسابقات به مسابقات برتر تلاوت های مجلسی کشور راه پیدا می کند.
 وی با بیان اینکه علاوه بر این برنامه برای حاضرین نیز ۱۴ هدیه یک میلیون ریالی در نظر گرفته شده است برگزاری این جشنواره را پیوند قران با زندگی روزانه مردم و انس مردم با قرآن و جامعه دانست.

دبیر برگزاری این جشنواره نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: چهاردهمین جشنواره تلاوت های مجلسی استان همدان با حضور شرکت کنندگان و داوری ۶ نفر از داوران و اساتید برجسته استان شامل استاد علی اکبر احمدی ، استاد حسین دشتبین،استاد سعید پیر حیاتی، استاد حمزه صفری و استاد مسعود کریمی از ملایر و همچنین استاد مهدی ساعد قاری بین المللی از همدان برگزار شد.
مسعود کریمی  ضمن تقدیر از حضور باشکوه قرآن دوستان و علاقمندان به کتاب وحی  در این جشنواره گفت: شهرستان ملایر دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه قرآنی است که با وجود این ظرفیت ها امسال برای نخستین بار این جشنواره در شهرستان ملایر برگزار شده است
 وی افزود: با وجود ظرفیت‌های بالای شهرستان ملایر در حوزه قرآن کریم و جایگاه ویژه این شهرستان در استان در صورت حمایت بیشتر مسئولان .آمادگی برگزاری برنامه‌های قرآنی را در این شهرستان داریم.
دبیر برگزاری چهاردهمین جشنواره تلاوت های مجلسی استان همدان بر حمایت مسئولان از جامعه قرآنی و برنامه های قرآنی شهرستان تاکید کرد و گفت: مسئولان فرهنگی شهرستان باید از جامعه قرآنی شهرستان حمایت های بیشتری داشته باشند .
وی با بیان اینکه قرآن نور است و نیاز امروز جامعه ما در برابر آفات و آسیب ها پناه بردن به قرآن کریم است تصریح کرد: اگر می خواهیم خودمان را در  برابر آسیب‌ها جامعه  بیمه کنیم باید فرهنگ قرآنی را بیش از پیش گسترش دهیم.
 وی با بیان اینکه برنامه های قرآنی زیادی در شهرستان ملایر به صورت روزانه  هفتگی و  مهانه برگزار می‌شود گفت:  امیدواریم  شاهد  تراوش بیشتر فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف این شهرستان باشیم که در این زمینه نیازمند حمایت بیشتر دستگاه ها  از جمله اداره اوقاف و امور خیریه و سایر نهادها و مسئولان هستیم .

در پایان نیز بعد از تلاوت کل ام وحی توسط  قاریان شرکت کننده در در این دوره از جشنواره بعد از قرائت برگزیدگان  با رای داوران و همچنین رای مردم انتخاب شدن.
د در این دوره از مسابقات از بین ۱۰ شرکت کننده قاری ملایری احسان بیات با ۱۷۸ رای به عنوان نفر اول غلامرضا فارسی  از ملایر با ۱۶۵ رای به عنوان نفر دوم و امید درویشی از کبوتر اهنگ  با ۱۶۳ را به عنوان نفر سوم این مسابقات انتخاب شدند.
همچنین در پایان از بین شرکت کنندگان ۱۴ نفر به قید قرعه  کارت هدیه یک میلیون ریالی دریافت کردند  انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار