پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع
فرمانداری ویژه ملایر

12. آذر 1398 - 7:58   |   کد مطلب: 27689
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همدان گفت: انتشار اسامی ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط رسانه ها منع قانونی ندارد اما باید توجه شود در انتشار اسامی از عنوان ثبت‌نام کنندگان و نه عنوان کاندیدا استفاده شود.

به گزارش ملایری‌ها؛  با آغاز ثبت‌نام از داوطلبان حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بازار ثبت‌نام‌ها در شهرها و استان‌ها داغ شد و از داوطلبان شاخص و برجسته تا داوطلبان ناشناس برای تکیه بر کرسی مجلس به این عرصه قدم گذاشتند.

اما با آغاز ثبت‌نام و انتشار اسامی ثبت‌نام کنندگان در برخی رسانه‌ها، واکنش‌هایی از سوی مسئولان نظارتی در برخی شهرستان‌ها را شاهد بودیم در حالی که انتشار اسامی ثبت‌نام کنندگان هیچ گونه منع قانونی ندارد که این موضوع را از رئیس هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همدان پیگیری شدیم.

حجت‌الاسلام جلال مرادی امروز در گفت‌گو با خبرنگار عصر همدان با بیان اینکه انتشار اسامی ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی منع قانونی ندارد اظهار کرد: باید توجه شود در انتشار اسامی از سوی رسانه‌ها عنوان ثبت‌نام کنندگان و نه عنوان کاندیداها استفاده شود.

وی به انتشار اسامی ثبت‌نام کنندگان در برخی شهرها توسط رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر اسامی ثبت‌نام کنندگان به صورت رسمی اعلام شود و در لیست تأیید شده نهایی اسامی آنها نباشد اینگونه عنوان می‌شود که داوطلبان ثبت‌نام کردند و تأیید صلاحیت نشدند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همدان بیان کرد: برای حفظ آبروی افراد ثبت‌نام کننده‌ای که تأیید صلاحیت نمی‌شوند، مراکز رسمی همچون وزارت کشور اسامی ثبت‌نام کنندگان را منتشر نمی‌کنند.

وی به امکان عدم تأیید صلاحیت برخی از ثبت‌نام کنندگان در هیأت نظارت و یا هیأت اجرایی اشاره کرد و افزود: حتی در برخی موارد که ثبت‌نام کنندگان از حضور در انتخابات انصراف می‌دهند حمل بر عدم تأیید صلاحیت فرد می‌کنند و بر این اساس به منظور حفظ آبروی افراد از انتشار اسامی از سوی مراکز رسمی خودداری می‌شود.

مرادی با تأکید بر اینکه در صورتی که رسانه‌ای اسامی ثبت‌نام کنندگان انتخاباتی را منتشر کند مشکلی نیست تصریح کرد: این امر و نه بیش از انتشار اسامی توسط رسانه‌ها منعی ندارد./عصر همدان

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار