نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

5. آذر 1398 - 18:23   |   کد مطلب: 27676
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: پیامک های ارسالی برای مراجعه مردم به لینک RAMZEPOOYA.COM به منظور دریافت رمز دوم و رمز یکبار مصرف، کلاهبرداری است.

به گزارش ملایری‌ها؛ سرهنگ فیروز سرخوش نهاد  بیان کرد: بانک ها اطلاع رسانی در زمینه ضرورت فعال سازی رمز یکبار مصرف و اجباری شدن استفاده از این رمز از اول دی امسال را از طریق رسانه های مختلف به ویژه فضای مجازی از مدتی پیش آغاز کردند. 

وی اضافه کرد: در همین ارتباط برخی افراد سودجو با سوءاستفاده از شرایط موجود و با ارسال پیامک دریافت رمز یکبار مصرف، خود را نماینده بانک معرفی کرده و دنبال کلاهبرداری از مردم هستند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان اظهار داشت: این افراد با ارسال لینک و هدایت شهروندان به صفحه های جعلی (فیشینگ) از تمامی افراد می خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف به لینک RAMZEPOOYA.COM مراجعه کنند.

سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: آنها با هدایت شهروندان به صفحه های جعلی، اطلاعات بانکی آنها را به سرقت برده و در فرصتی مناسب نسبت به خالی کردن حساب آنها اقدام می کنند.

وی توصیه کرد: شهروندان برای دریافت رمز یکبار مصرف، رمز دوم و فعالسازی آنها، به بانک مراجعه کرده و به پیامک هایی که از سوی مبادی غیر رسمی ارسال می شود توجه نکنند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: دریافت این قبیل خدمات نیازی به پرداخت هزینه از طریق درگاه اینترنتی نیست و هزینه آن از تحت عنوان آبونمان از حساب مشتری کسر می شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار