نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

30. آبان 1398 - 8:36   |   کد مطلب: 27650
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خبر داد
توزیع قرص آنفلوآنزا در همدان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: مدتی قرص آنفلوآنزا در سطح استان کمیاب شده بود که به محض دریافت مجوز توزیع شد.

به گزارش ملایری‌ها؛دکتر منوچهر کرمی در گفتوگو با ایسنا، با بیان اینکه بیماری جدید آنفلوآنزا در استان وجود ندارد، اظهار کرد: ویروس آنفلوآنزای H1N1 در سراسر کشور شیوع یافته که همان آنفلوانزای معمولی است.

وی ادامه داد: این بیماری برای سالخوردگان و زنان باردار به عنوان گروه های حساس که سیستم ایمنی حساس تری دارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا درباره مرگ بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا اظهار کرد: در صورت فوت افراد مشکوک به بیماری آنفلوآنزا، آزمایش های لازم از آنها گرفته می شود تا فوت ناشی از این بیماری مورد تأیید قرار گیرد.

وی تأکید کرد: توصیه های لازم در رابطه با این بیماری و علائم و هشدارهای آن به آموزش و پرورش و نهادهایی که با حجم زیادی از مردم سروکار دارند، داده شده است.

کرمی درباره شایعه نبود واکسن ویژه نوزادان در سطح استان نیز گفت: به هیچ عنوان این مسئله وجود ندارد چرا که همدان کلیه واکسن های غرب کشور را توزیع می کند و در صورت بستن تمامی محورهای مواصلاتی باز هم مشکلی در تأمین واکسن استان و غرب کشور وجود ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در پایان خاطرنشان کرد: استان همدان نه تنها در تأمین واکسن آنفلوآنزا بلکه کلیه داروها هم مشکلی ندارد و حتی قرص آنفلوآنزا که مدتی در سطح استان کمیاب شده بود که این مشکل نیز به محض دریافت مجوز توزیع، مرتفع شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها