نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

22. شهريور 1398 - 18:05   |   کد مطلب: 27391
امام جمعه ملایر گفت: امروز منطق ضعیف کاخ سفید در مقابل منطق مقاومت و نهضت اسلامی شکست خورده است.

به گزارش ملایری‌ها، حجت السلام و المسلمین محمد باقر برقراری در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر با اشاره به نقش حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) پس از واقعه عاشورا اظهار داشت: بیداری جامعه اسلامی بعد از نهضت اباعبدالله الحسین مرهون مجاهدان شمشیر امام حسین(ع) و زبان گویای امام سجاد(ع) حضرت زینب(س) است.

وی افزود: به برکت نهضت عاشورا مردم همه فهمیدند اسلام علوی و اموی متفاوت است و حقیقت دین در اسلام اموی وجود ندارد.

امام جمعه ملایر خون امام حسین(ع) و یارانش را باعث بیداری اسلامی دانست و بیان کرد: برای بیداری جامعه اسلامی خون مطهری همچون حسین به زمین ریخته شد و این درس بزرگی است که جامعه مراقب باشد دشمن او را به خواب غفلت نرساند که هزینه بیداری بسیار بالا است.

وی گفت: مردم دانستند می شود در مقابل ظلم ایستاد و این دومین برکت نهضت عاشورا بود و  سید الشهدا(ع) به جامه جسارت بخشید که در مقابل ظالمان بایستند.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به قیام های ایجاد شده پس از عاشورا گفت: پس واقعه عاشورا زنجیروار قیام ها شروع می شود که ثمره نهضت عاشورا و ایستادگی در برابر ظلم است.

وی گفت: سال ها پس از واقعه کربلا و از برکت همین نهضت عاشورا قیام ها و انقلاب های  متعددی در جبهه حق علیه باطل انجام شد که نمونه بارز آن انقلاب اسلامی ایران است که آثارش در کل دنیا مشهود است.

امام جمعه ملایر به لشگر بزرگ عزاداران حسینی در سراسر دنیا اشاره کرد و گفت: امروز پرچم امام حسین(ع) در نقاط مختلف دنیا برافراشته شده است و در قلب کفر نیز مجلس امام حسین(ع) برگزار می شود.

وی با اشاره سالروز دستور امام خمینی(ع) برای تشکیل نیروهای سه گانه سپاه اظهار کرد: نیروهای سه گانه سپاه اقدامات ارزشمندی انجام داده اند که از نمونه های بارز سالهای اخیر مقابله با پهپادهای آمریکا و کشتی های قاچاق نفت بود.

وی اخراج جان بولتن را یادآور سرزنش هایی یزید به عبیدالله ابن زیاد دانست و بیان کرد: وقتی یزید در مقابل  علم و منطق اهل بیت و امام سجاد در شام می شود مجبور می شود به عبیدالله لعن کند.

حجت الاسلام برقراری افزود: امروز نیز یزید زمان ترامپ در مقابل منطق اسلامی جان بولتن را اخراج می کند به خاطر اینکه از رسوایی خودش بکاهد و این برگ برنده ای برای ایران است.

وی گفت: امروز منطق ضعیف کاخ سفید در مقابل منطق مقاومت و نهضت اسلامی شکست خورده است.

امام جمعه ملایر به آغاز گام سوم کاهش تعهدات  نظام اسلامی ایران در برجام بیان کرد: ایران در این گام ارتقا گازدهی به سانتریفیوژ ها را و راه اندازی ماشین‌های بیست گانه ای IR چهار از جمله اقدامات در این گام است که قرار بوده سال یازدهم برجام انجام شود.

وی گفت: در خواست ما از دولتی ها این است که این گام ها را با سرعت بیشتری برداشته و آخرین گام را نیز بردارند و ایران هم از برجام خارج شود.

حجت السلام برقراری برجام را همراه با دروغ اقدام مشترک دانست و بیان کرد: پس از برجام هیچ کار مشترکی انجام نشد و فقط ایران به تهعدات خود عمل کرد.

وی گفت: نظام اسلامی با خط مقاومت که خط سرخ شهادت است در آینده تمام تعهدات را کنار می گذارد و تحریم اقتصادی آمریکا را از خاصیت خارج می کند.

وی با اشاره به نقاط ضعف و قوت برگزاری هیئت عزاداری امام حسین(ع)در ایام محرم بیان کرد: مسئولین فرهنگی شهر نقاط ضعف دسته های عزاداری را بررسی کرده تا سالهای آینده شاهد این نقاط ضعف نباشیم.

حجت الاسلام برقراری گفت: عدم برگزاری تجمع عاشورایی در مرکز شهر، استفاده از عروسک ها و خرافه ها و تماشاچی بودن افراد و استفاده بیش از حد از شمع در شب شام غریبان از جمله نقاط ضعف عزاداری ایام.مخرم در ملایر دانست.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها