نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

13. شهريور 1398 - 17:53   |   کد مطلب: 27337
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان همدان از تجمع بزرگ «لبیک یا حسین» در 18 بقعه همدان طی امروز خبر داد.
تجمع «لبیک یا حسین»

به گزارش ملایری‌ها؛ حجت‌الاسلام سید علی حسینی در نشست خبری با معرفی برنامه‌های طرح «شمیم حسینی» اظهار کرد: مانند سال‌های گذشته در ماه محرم و صفر ویژه برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی در 85 بقعه متبرکه برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: با هدف اجرای نیت واقفان، سپاه پوش کردن تمام اماکن مذهبی در سطح استان و برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری و اطعام‌دهی در 40 بقعه برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان همدان به اعزام 77 مبلغ بومی و غیر بومی اشاره کرد و افزود: 35 مبلغ بومی و 37 مبلغ غیربومی در شهرها و روستاهای استان در تبیین رشادت‌های اهل بیت(ع) در صحرای کربلا و تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) برنامه دارند.

وی از برگزاری تجمع بزرگ «لبیک یا حسین(ع)» در روز 11 شهریورماه مصادف با دوم ماه محرم در 18 بقعه استان خبر داد و افزود: امروز این برنامه در امامزاده عبدالله(ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی جمعه 15 شهریور مصادف با 6 ماه محرم در 23 بقعه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

حسینی با اشاره به اینکه ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی در همدان در بقعه متبرکه شاهزاده حسین(ع) برگزار می‌شود گفت: 33 بقعه متبرکه ایستگاه صلواتی برپا خواهد شد.

وی بیان کرد: برنامه احلی من العسل (همایش نوجوانان حسینی) در روز هفتم محرم با همکاری اداره آموزش و پرورش استان در هشت بقعه همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به ویژه برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) و شام غریبان در 20 بقعه متبرکه استان گفت: همایش «رهروان زینبی» ویژه بانوان در 17 بقعه متبرکه مصادف با 12 محرم برگزار می‌شود.

وی به برپایی خیمه معرفت گفت: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برای حمایت از هیات‌های مذهبی که دارای مجوز و کد شناسه مورد تایید این سازمان باشند همراه با معرفی‌نامه از آن، از محل اجرای نیات موقوفات انجام می‌شود.

حسینی با اشاره به اطعام‌ عزاداران حسینی از محل موقوفات و نیات منطبق در بقاع متبرکه و امامزادگان خاطرنشان کرد: سال گذشته  15 هزار نفر در روز تاسوعا و عاشورا اطعام شدند که امسال نیز همین تعداد پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: در ماه محرم و صفر 200 میلیون تومان برای اجرای نیات واقفان خیراندیش هزینه می‌شود.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها