نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

19. مرداد 1398 - 7:28   |   کد مطلب: 27191
به تازگی از کلاهبرداری جدیدی در واتساپ خبری منتشر شده است.

به گزارش ملایری‌ها؛ گزارش‌ها نشان می‌دهد که شخصی ادعا کرده که به ۱۰۰۰ گیگابایت داده از گوشی‌های هوشمند کاربران ساده لوح از طریق واتساپ دسترسی پیدا کرده و این اطلاعات را در اختیار گرفته است. این اتفاق توسط کلاهبرداران از طریق وب سایت جعلی اداره می‌شود که شامل کلاهبرداری هایی با استفاده از برندهای مشهور نیز بوده است. در ادامه جزییات این خبر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

 این کلاهبرداری اخیر از طریق کلیک بر روی لینک صورت گرفته و در واقع لینکی برای کاربران فرستاده شده و کاربران با کلیک بر روی این لینک اطلاعات خود را در اختیار کلاهبرداران قرار خواهند داد. ظاهرا تاکنون هکرها توانستند به ۱۰۰۰ گیگابایت اطلاعات دسترسی پیدا کنند و مدیران واتساپ از کاربران خواسته‌اند تا محتاط تر عمل کنند و به لینک‌های جعلی توجهی نداشته باشند.

 این لینک‌های جعلی می‌تواند شامل تبلیغات و استفاده از برندهای جعلی باشد تا کاربران را تحت تاثیر قرار دهد. البته این تنها کلاهبرداری اخیر واتساپ نیست و از زمانی که این اپلیکیشن تبدیل به محبوب‌ترین پیام رسان جهانی شده، کلاهبرداری‌ها نیز در این شبکه افزایش یافته و کاربران بسیاری را به خطر انداخته است. در نتیجه ضروری است که کاربران از موارد امنیتی آگاه باشند و بدون آگاهی بر روی هیچ لینکی یا صفحه‌ای کلیک نکنند. در واقع با رعایت اصول امنیتی می‌تواند از حریم خصوصی محافظت کرد و در دام کلاهبرداران نیفتاد.

منبع: آخرین خبر

دیدگاه شما

آخرین اخبار