فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع

17. تير 1398 - 21:16   |   کد مطلب: 27032
فرماندار ویژه ملایر گفت: مهندسان معدن سرمک در حال بازرسی و آزمایش این خط بودند که به دلیل انفجار از طبقه فوقانی به پایین پرتاب و بی درنگ فوت می‌کنند و یکی از کارگران در انتهای خط نیز مجروح می شود.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر روز یکشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: ساعت ۱۶ و ۲۰ دقیقه دیروز حادثه ای در معدن سرمک اتفاق افتاد که منجر به فوت ۲ تن از مهندسان و زخمی شدن یک کارگر این معدن شد.

قدرت الله ولدی بیان کرد: این در حالی است که خط تولیدی که انفجار در آن رخ داد، توسط مهندسان در حال دست آزمایش و بررسی بوده و قرار بود در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: به گفته مدیر معدن سرمک در حین انجام کار در انتهای یکی از این کوره ها، به دلیل جمع شدن گاز انفجاری رخ می دهد که حادثه تلخ را برای کارکنان معدن سرمک رقم زد.

فرماندار ویژه ملایر افزود: مهندسان معدن سرمک در حال بازرسی و آزمایش این خط بودند که به دلیل انفجار از طبقه فوقانی به پایین پرتاب و بی درنگ فوت می‌کنند و یکی از کارگران در انتهای خط نیز مجروح می شود.

ولدی با تاکید بر اینکه موارد فنی و دلایل ایجاد این انفجار توسط کارشناسان در دست بررسی است اظهار داشت: این یک حادثه طبیعی است که در تمامی معادن در سراسر جهان رخ می‌دهد.

وی گفت: این شرایط در تمامی حوزه‌های اقتصادی بویژه حوزه‌های سخت کاری همچون معدن رخ می‌دهد و قابل پیش بینی نیست.

 

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به بازدید یک ماه گذشته از شرکت معادن سرمک و بررسی موارد ایمنی بیان کرد: تمامی موارد و نکات ایمنی حین کار در این معدن رعایت می شود و این انفجار یک حادثه است و کسی هم مقصر آن نیست.

ولدی یادآور شد: در این رابطه بی درنگ گزارش‌های دستگاه‌های متولی را دریافت کردیم و در حال بررسی حادثه و روند ادامه کار برای تولید معدن هستیم و مدیران استانی و شهرستانی تا پاسی از شب گذشته در معدن حضور داشتند.

وی ضمن تسلیت به خانواده‌های نظری و میرهادی و آرزوی سلامتی برای کارگر مجروح این معدن افزود: صبح امروز از کارگر مجروح در بیمارستان عیادت و بر سرعت بخشیدن بر معالجه و درمان وی تاکید شد.

معاون استاندار همدان توصیه کرد: با توجه به اینکه خانواده‌ها درآمدشان از این معدن است، کارگران و مجموعه معادن سرمک با حفظ مراتب ایمنی همانند گذشته به کار خود ادامه دهند، چراکه نمی‌خواهیم کار این معدن با چنین ظرفیت عظیمی متوقف شود.

 

ولدی با اشاره به انتشار صحیح این خبر در فضای مجازی و رسانه‌ها گفت: در انتشار اینگونه اخبار باید از حاشیه سازی و خبرهای غیر کارشناسی پرهیز شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار