نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

14. تير 1398 - 16:38   |   کد مطلب: 27014
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه احیای تالاب ها از دستورات مستقیم رئیس جمهور است و در شرایط سخت و کم بارشی کار سختی است افزود: در رابطه با بودجه برای احیای تالاب آق گل نگرانی نیست و همت و شوق مردم این منطقه برای حفظ و احیا به ما انرژی دو چندان می دهد.

به گزارش ملایری‌ها؛ عیسی کلانتری در حاشیه بازدید از تالاب آق گل ملایر با تقدیر شور و شوق مردم منطقه برای حفاظت و احیا تالاب بیان کرد: احیای تالاب ها از دستورات مستقیم رئیس جمهور است و در شرایط سخت و کم بارشی کار سختی است.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی ها مرداد ماه شورای عالی تالاب ها تشکیل می شود و بر اساس قانون مرداد ماه حق آبه تالاب های کشور تعیین و تصویب می شود.
رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به رایزنی های انجام شده با وزیر نیرو و مسئولین بیان کرد: حق آبه تالاب ها حداقل در حد کشاورزی است و اگر آبی بخواهد باشد برای تالاب و کشاورزی است.
وی با مشکلات حق آبه تالاب آق گل نیز اشاره کرد و گفت: قول می دهم که هماهنگی های لازم برای نشستی با حضور دو استاندار همدان و مرکزی و نماینده های این دو استان در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکل حق آبه در تهران تشکیل شود.
کلانتری تاکید کرد: اگر بارندگیهای کشور همچون سال ۹۶ و ۹۷ باشد و آبی نباشد مشکل است اما اگر وضعیت نرمال باشد حق آبه کشاورزی  تالاب ها باید برابر باشد.
وی گفت: در رابطه با بودجه نگرانی نیست هر چه نیاز باشد تامین می شود و همت و شوق مردم این منطقه برای حفظ و احیا به ما انرژی دو چندان می دهد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت تالاب ها بیان کرد: وضعیت تالاب ها در جنوب شرق و شرق کشور شامل استان های فارس و سیستان بلوچستان و اصفهان. بحرانی است.
وی افزود: در مناطق دبگر شامل غرب و شامل غرب و شمال و جنوب کشور وضعیت تالاب ها خوب است.

کلانتری با اشاره به تصویب قانون حمایت از محیط بانان بیان کرد: قبل از این قانون محیط بان یا باید کشته می شد یا قصاص می شد اما این قانون اثر مهمی در این مسئله داشت.
وی افزود: پس از این قانون محیط بانان همانند نیروهای نظامی و انتظامی شدند و انجام وظیفه خواهند کرد و اگر مشکلی باشد این مشکلات در دادگاه های نظامی بررسی می شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار