نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

11. تير 1398 - 8:06   |   کد مطلب: 27001
همدان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: طبق آمارهای اولیه طرح ملی کنترل فشار خون، حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد از جمعیت هدف این شهرستان مبتلا به فشار خون بالا هستند.

به گزارش ملایری‌ها؛ئمحسن ترکاشوند در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: همچنین طبق این آمارها ۲۲ تا ۲۳ درصد از شهروندان در معرض فشار خون هستند که باید به پزشک مراجعه کرده و سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر دهند.

وی اضافه کرد: از زمان آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون /۱۵ خرداد / تا پایان روز گذشته / یکشنبه / ۶۴ درصد از جمعیت هدف این شهرستان (جمعیت بالای ۳۰ سال) زیر پوشش این طرح قرار گرفتند

ترکاشوند ادامه داد: ۱۵۰ هزار ملایری بالای ۳۰ سال در این شهرستان شناسایی شدند که تاکنون ۹۰ هزار تن از این تعداد فشار خون آنها کنترل شده است.

وی افزود: همکاری روستاییان در طرح ملی کنترل فشار خون بسیار خوب است و جمعیت خوبی را زیر پوشش قرار داده ایم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر خواستار همکاری بیشتر مردم در سطح شهر شد و گفت: با توجه به اینکه اطلاع رسانی در شهرها کم است، همکاری شهروندان برای کنترل فشار خون کمتر است.

ترکاشوند با بیان اینکه تا ۱۵ تیر زمان پایان طرح فرصت زیادی باقی نیست تاکید کرد: حدود ۱۵۰ مرکز با تعداد ۴۰۰ نیرو در سطح این شهرستان برای کنترل فشار خون فعال هستند که مردم می توانند با مراجعه به این مراکز از وضعیت فشار خون مطلع شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر این آمارها خام است و درصد افراد مبتلا به فشار خون طبق پیش بینی‌های اولیه است و ۱۵ شهریور جواب قطعی و کشوری طرح ملی کنترل فشار خون اعلام و بر اساس آن برنامه ریزی ها قابلیت اجرایی پیدا می‌کند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار