نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

23. خرداد 1398 - 19:08   |   کد مطلب: 26908
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: سه پایگاه امداد جاده ای در شهرستان های تویسرکان، ملایر و رزن استان تا پایان تیرماه امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش ملایری‌ها به نقل از ایرنا، حبیب الله معصومی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرار است ۶ پایگاه تا سال ۱۴۰۰ بهره برداری شود که سه پایگاه آن در سال جاری آماده بهره برداری است.

وی اضافه کرد: ۷۰ دستگاه آمبولانس در استان وجود دارد که با توجه به نوسازی ناوگان هم اینک ۵۶ دستگاه از این تعداد جدید هستند.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه از کاهش ۱۱ درصدی فوتی حوادث ترافیکی خبرداد و گفت: دو ماهه اول سال جاری ۵۴ تن در سوانح رانندگی جان باختند که این آمار در سال گذشته ۶۱ تن بود.

معصومی افزود: اورژانس در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون بالا مشارکت دارد و بیش از یک هزار مورد کنترل فشار خون توسط کارکنان این مجموعه ثبت شده است و اتوبوس آمبولانس ۱۱۵ همدان نقش فعالی در پایگاه سیار سنجش فشار خون ایفا می‌کند.

وی از انجام ۲۶۱ پرواز توسط اورژانس هوایی خبرداد و گفت: ۱۱ ساختمان اورژانس در حال ساخت است که برخی از آنها آماده بهره برداری است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان، استفاده از تبلت‌های مسیر یاب، کاهش هشت مرکز پیام به سه مرکز پیام و استفاده از ظرفیت خیران برای ساخت پایگاه اورژانس هوای مورد تاکید قرار داد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار