نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

31. ارديبهشت 1398 - 18:54   |   کد مطلب: 26797
استاندار همدان گفت: هنر فرمانداران جذب سرمایه گذار و تشویق بخش خصوصی به فعالیت های عمرانی با رویکرد ایجاد اشتغال است.

به گزارش ملایری‌ها به نقل از ایرنا؛ سید سعید شاهرخی روز سه شنبه در جلسه تدوین سند راهبردی و برنامه عملیاتی توسعه شهرستان جدید درجزین اظهار داشت: نرخ بیکاری همدان تا پایان برنامه ششم باید به 7.1 درصد برسد.
وی افزود: 2 شهرستان «رزن» و «درگزین» ظرفیت هایی بیش از سهمیه اشتغال پیش بینی شده برای سالجاری دارند.
شاهرخی اضافه کرد: بنابراین از فرمانداران این دو شهرستان انتظار می رود ظرفیت های منطقه ای خود را شناسایی و بررسی کرده و بتوانند بیش از میزان اشتغال پیش بینی شده، در جهت اشتغال حرکت کنند.
استاندار همدان بیان کرد: تمامی اهالی روستای کاج در هنر «قاب سازی» فعال هستند و این روستا به تنهایی می تواند آوازه ملی پیدا کند.
شاهرخی افزود: فرمانداران برای کسب رتبه اول اشتغال و حتی رساندن نرخ بیکاری در این شهرستان ها به زیر هفت درصد باید مدعی شوند.
وی گفت: با توجه به اینکه فرمانداران شهرستان جدید درگزین و رزن در زمینه توزیع سهمیه دستگاهی نقطه نظری دارند باید کمیته ای تشکیل و به صورت دستگاهی میزان اشتغال را رصد کنند.
وی بیان کرد: 25 درصد از سهمیه اشتغال پیش بینی شده برای رزن به درگزین اختصاص یافته که می توان این رقم اندک را تا حد قابل توجهی افزایش داد.
استاندار همدان از فرماندار رزن و درگزین خواست به صورت مستقل بدون در نظر گرفتن سهمیه پیش بینی شده میزان اشتغالی که می توانند ایجاد کنند را بررسی و اطلاع رسانی کنند.
شاهرخی اضافه کرد: با توجه به فعال بودن کارخانه سیمان در این شهرستان می توان صنایع پایین دست را نیز در این مناطق مستقر کرد و در این راستا باید بخش صنعت برنامه ارائه دهد.
وی خواستار ساماندهی کارگاه های سنتی شد و گفت: گردهمایی کارگاه ها در یک مجتمع نباید زمینه ای برای ریزش و غیرفعال شدن آنها شود.
شاهرخی خواستار مطالعه علمی و کارشناسی شده در زمینه اقتصادی بودن یا نبودن ساماندهی و مستقر شدن کارگاه های سنتی و خانگی در یک مجتمع شد.
استاندار همدان اظهار داشت: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان وعده ایجاد بازارچه مشاغل خانگی در صورت اختصاص زمین از سوی استانداری را داده بود که انتظار می رود این وعده به زودی محقق شود.
شاهرخی با بیان اینکه وضعیت طرح های محرک هر سه ماه یکبار بررسی و در صورت وجود موانع آنها را باید رفع کرد، از احتمال سفر حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان در اواخر تابستان امسال به همدان خبر داد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار