نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

29. ارديبهشت 1398 - 11:20   |   کد مطلب: 26783
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، گفت: درباره میزان ارز دانشجویی و چگونگی دریافت آن در سال جدید توضیحاتی داد.

به گزارش ملایری‌ها؛ مجتبی صدیقی درباره ارز دانشجویی اظهار داشت: درحال حاضر نرخ ارز برای دانشجویان ایرانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستندهمانند نرخ ارز در شش ماهه دوم سال 97 است یعنی ارز دانشجویی سال 98 همانند شش ماهه دوم سال گذشته به صورت آزاد محاسبه می شود.
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم به موضوع ارز شناور اشاره کرد و گفت: طبق اعلام بانک مرکزی نرخ ارز دانشجویان در شش ماهه اول سال 98 به صورت ارز شناور که هر روزه توسط بانک ها اعلام می شود محاسبه خواهد شد.
وی ادامه داد: شرایط دریافت ارز دانشجویی در سال 98 مطابق با همان شرایطی است که در شش ماهه دوم سال 97 اعلام شد؛ البته باید به این نکته توجه داشت که متقاضیان ارز دانشجویی باید ویزای دانشجویی داشته باشند و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند.
صدیقی با اشاره به مقطع کارشناسی گفت: همچنین ارز دانشجویی دوره کارشناسی متعلق به فردی است که تحصیل خود را پیش از اردیبهشت سال 97 شروع کرده باشد. رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: افرادی که می خواهند ارز دانشجویی دریافت کنند باید حتما دانشجو باشند زیرا هویت آنها ابتدا توسط سازمان امور دانشجویان احراز می شود و سپس آنها برای دریافت ارز به بانک ها معرفی می شوند.
وی همچنین به موضوع ارز برای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری اشاره کرد و اظهار کرد: دریافت این ارز هم مانند شرایط سال 97است؛ امسال به دانشگاه ها سهمیه هایی مخصوص برای اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی داده می شود اما به دلیل محدودیت های موجود، سهمیه اختصاصی فرصت مطالعاتی در سال 98 کم است.
منبع:تسنیم
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار