نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

12. ارديبهشت 1398 - 9:15   |   کد مطلب: 26641
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروند ملایری خبر داد و گفت: اعتماد بی‌جا به افراد مختلف و در اختیار قرار دادن کارت بانکی به آنان عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.

به گزارش ملایری‌ها؛ سرهنگ ‌علی‌بخشی در تشریح این خبر گفت: خانمی مسن با در دست داشتن مرجوعه قضایی در محل پلیس فتا شهرستان ملایر حضور یافت و مدعی شد که از حسابش مبلغی بصورت غیرمجاز برداشت شده است، که در این خصوص، موضوع بصورت ویژه در دستورکار این پلیس قرارگرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه مشخص گردید عامل برداشت غیرمجاز از حساب شاکى با در دست داشتن اطلاعات حساب و مشخصات کارت عابر بانک و رمز دوم اقدام به خرید شارژ و پرداخت قبوض خدماتی، طی چندین فقره نموده است.

این مسئول انتظامی ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و اقدامات فنى و پلیسى، متهم که به عنوان پرستار به منزل شاکی رفت و آمد داشت و با سوءاستفاده از اعتماد شاکی به اطلاعات کارت بانکی وی دسترسی پیدا کرده بود، شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی به این پلیس فراخوانده شد.

سرهنگ علی‌بخشی تصریح کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌نمود که درمواجهه با ادله و مستندات جمع‌آوری‌شده لب به اعتراف گشود و بیان کرد با توجه به اینکه شاکی پرونده کارت‌بانکی‌اش را در اختیار وی قرار داده است با فعال‌سازی رمز دوم کارت، اقدام به برداشت از حسابش کرده است.

این مقام ارشد انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در حفظ و نگهداری اطلاعات بانکی خود کوشا باشید و در این خصوص به‌هیچ‌وجه حتی به اقوام و دوستان خود نیز اعتماد نکنید.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در ادامه مطرح کرد: در قانون جرایم رایانه‌ای برای عاملان اینگونه جرایم مجازات‌های مالی و حبس در نظر گرفته شده است و قانون‌شکنان و سودجویان این حوزه بدانند که رفتار و عملکرد غیرقانونی‌شان تبعات سنگینی برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

سرهنگ علی‌بخشی در پایان گفت: همچنین کاربران درصورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار