نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

4. ارديبهشت 1398 - 22:19   |   کد مطلب: 26624
رییس پلیس راه استان همدان گفت: تجهیزات سه دستگاه دوربین کنترل سرعت واقع در مسیر همدان - ملایر و ملایر - اراک به سرقت رفت.

به گزارش ملایری‌ها؛ سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سارقان با شکستن قفل نرده و محافظ دوربین اقدام به سرقت رایانه، فرستنده و تجهیزات ثبت و ارسال تخلف کرده اند.
وی اضافه کرد: برای پیشگیری از این قبیل سرقت ها باید دوربین هایی نظارتی بر روی پایه های دوربین ثبت تخلف به منظور حفاظت از تجهیزات آن نصب شود.
رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: چنانچه افردی قصد نزدیک شدن و سرقت تجهیزات دوربین ثبت تخلف را داشته باشند دوربین جانبی تصویر آنها را ثبت و به مرکز منعکس کند.
سرهنگ عزیزی افزود: 66 دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده های این استان نصب شده که 54 دستگاه از این تعداد فعال است.
وی بیان کرد: علت غیرفعال بودن تعدادی از این دستگاه ها، نقص در نرم افزار آنها و سرقت تجهیزات جانبی دوربین است.
رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: روزانه به طور میانگین در زمان بالا بودن میزان تردد یک هزار و 500 تا یک هزار و 800 تخلف سرعت و در روزهای خلوت 600 تا 800 تخلف توسط دوربین های موجود در جاده های این استان ثبت می شود.
سرهنگ عزیزی جاده همدان - ملایر را حادثه خیزترین جاده این استان در سال گذشته برشمرد و وضعیت این مسیر شریانی را رضایت بخش نداست.
وی افزود: 2 هزار و 227 فقره سانحه جاده ای سال گذشته در محورهای برون شهری این استان رخ داد که هفت درصد این سوانح در جاده همدان - ملایر بوده است.
رییس پلیس راه استان همدان عنوان کرد: 322 تن در 227 سانحه رانندگی این استان جان خود را از دست دادند و حدود چهار هزار تن مجورح و مصدوم شدند که آمار متوفیان سوانح رانندگی سال گذشته نسبت به سال 96 حدود 47 درصد کاهش داشته است.
عزیزی مهمترین علت بروز سوانح جاده ای را بی توجه به جلو ناشی از مکالمه با تلفن همراه، خوردن آشامیدن، مشغول شدن به تنظیم سیستم صوتی و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه عنوان کرد.
وی یادآوری کرد: 59 درصد سوانح رانندگی سال گذشته در محور اصلی، 21 درصد در جاده‌های روستایی و 20 درصد در جاده‌های فرعی رخ داده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار