نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

25. فروردين 1398 - 19:52   |   کد مطلب: 26576
مدیر آموزش و پرورش ملایر اعلام کرد
برگزاری جشن تکلیف 1200 دانش‌آموز دختر ملایری
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر از برگزاری جشن تکلیف برای هزار و 200 دانش آموز دختر ملایر خبر داد و گفت: جشن تکلیف دانش آموزان دختر مدارس ملایر امسال به صورت متمرکز برگزار می شود.
به گزارش ملایری‌ها؛ هادی سلگی در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: 35 مدرسه شهری با جمعیت هزار و 200 دانش آموز پایه سوم ابتدایی جشن تکلیف را در 27 فروردین ماه همزمان با ولادت حضرت علی اکبر(ع) به صورت متمرکز برگزار می کنند.
 
وی با اشاره به اهمیت آموزش و اقامه نماز، یادآور شد: هدف از برگزاری متمرکز این جشن بالا بردن روحیه تعاون و همکاری، صرفه جویی در هزینه ها، یکسان برگزار شدن جشن و اقامه نماز جماعت توسط دانش آموزان و مربیان است.
 
سلگی با بیان اینکه جشن مدارس روستایی نیز به صورت مدرسه ای همزمان با مدارس شهری برای دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: تلاش شده این مراسم شامل بخش های متنوع هنری، مذهبی و فرهنگی باشد تا خاطره ای خوش در ذهن دانش آموزان باقی بماند.
 
وی در ادامه اظهارکرد: به تکلیف رسیدن، یک عید است چرا که از نظر عقلی و جسمی دختران و پسران به حدی رسیده اند که خداوند به آنان دستور می دهد و آنها نیز خوشحال هستند که خواسته ها و دستورهای او را اطاعت کنند و بنده شایسته او به حساب آیند.
 
مدیر آموزش و پرورش ملایر با اشاره به اینکه دختران از نظر سن زودتر از پسران به تکلیف می رسند و این یک امتیاز محسوب می شود که نشان از آمادگی بیشترشان آنان دارد، یادآورشد: بلوغ یعنی رسیدن به حدی از شرایط جسمی که بتوان تکلیف های الهی را انجام داد و این نشانه هایی دارد که از آن جمله می توان به تمام شدن 9 سال و وارد شدن به 10 سالگی که شرط سنی در دختران است، اشاره کرد. 
 
خروش سیل مهربانی دانش آموزان و فرهنگیان ملایر برای لرستان
 
سلگی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: خروش سیل مهربانی دانش آموزان و فرهنگیان ملایر برای لرستان همچنان ادامه دارد و  اقلام جمع آوری شده برای سیل زده گان از جمله آب معدنی، مواد غذایی بسته بندی شده و کنسروی، مواد بهداشتی و پوشاکی است.
 
مدیر آموزش و پرورش ملایر با تشکر از همه دانش آموزان و فرهنگیان در این مشارکت بزرگ، گفت: تاکنون بیش از 100 میلیون تومان کمک های فرهنگیان و دانش آموزان ملایر جمع آوری و ارسال شده که 85 میلیون تومان آن غیرنقدی و مابقی به صورت نقدی بوده است.
 
 

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار