نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

24. اسفند 1397 - 22:30   |   کد مطلب: 26497
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه رهبر انقلاب با انتصابات اخیر خود باد جدیدی را برای حضور جوانان باز کرده‌اند، گفت: انتخاب نماینده ولی فقیه از بین نیروهای جوان و شایسته کار سختی بود و رهبر انقلاب آیت‌الله شعبانی را پسندیدند و این انتخاب بر شما مردم استان مبارک باشد.

به گزارش ملایری‌ها؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه نمازهای جمعه این هفته در حسینیه امام خمینی(ره) همدان اظهار کرد: خداوند را برای نعمت بزرگ انقلاب اسلامی و نهضت بزرگ جهانی اسلام برای ملت ایران شاکریم.

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که در پرتو انقلاب اسلامی ملت ما را مرهون لطف خود قرار داد، افزود: خداوند نعمت‌‌های بی‌شماری را در پرتو انقلاب اسلامی به ملت ایران کرامت کرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بر برشمردن نعمات انقلاب اسلامی، گفت: رواج معنویت، توجه به حضرت حق و اولیایش، مراسم مردمی اعتکاف، هیأت‌ها و توسل‌ها، راز و نیازها، شناخت دوباره ماه رجب و شعبان و شناخت ماه رمضان از نعمات انقلاب برای ملت عزیز ایران است.

وی با بیان اینکه یکی از زیباترین، پربرک‌ترین و باشکوه‌ترین نعمتی که به ملت ایران عطا شده، همین نماز جمعه است، گفت: ما نماز جمعه را از انقلاب اسلامی داریم و به تعبیر امام خمینی (ره) ملت به برکت انفلاب به دعوت حضرت حق لبیک گفت.

حاج‌علی‌اکبری با اشاره به اینکه اکنون در 900 نقطه کشور نماز جمعه برگزار می‌شود، تصریح کرد: لبیک مردم به نماز جمعه یعنی شکوه بندگی به ساحت قدس ربوبی.

وی با بیان اینکه خداوند مهم‌ترین ویژگی جامعه ایمانی را نماز می‌داند، گفت: هر جا سخن از مجتمع اسلامی است سخن از رکوع و سجود و نماز هم هست.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: نماز جمعه فرصتی برای دیدار مومنان و با هم بودن و دست به دست هم دادن در پرتو خداوند است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه مرکز تجلی جامعه اسلامی و محیطی برای رسیدن به بالاترین مقصد یعنی ظهور ولی عصر است، خاطرنشان کرد: ملت 40 سال است که از برکات نماز جمعه برخوردار است.

حاج‌علی‌اکبری در ادامه به فرهنگ غنی همدان اشاره و تصریح کرد: همدان فهرستی از افتخارات را در خود دارد و در حقیقت همدان حکایت تمدن ایران است و ریشه استوار ملت ماست.

وی افزود: اسم همدان ما را به یاد عرفان، حکمت و اندیشه می‌اندازد و یاد شخصیت‌ها و بزرگانی که در این خطه علم‌پرور و دانشمند تربیت شدند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه همدان، دارالمجاهدین و محیط پرورش خوبان و نیکان است، گفت: تقدیم 8 هزار شهید در دوران جنگ تحمیلی برگ دیگری از افتخارات این شهر است که مردمش برای برافراشته شدن پرچم انقلاب اسلامی انجام دادند.

وی اضافه کرد: درود بر شما و بر شهرها و روستاهای شما. رهبر انقلاب اسلامی از همدان به خوبی و نیکی یاد کرده‌اند.

حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در حکم آیت‌الله شعبانی به سابقه درخشان نماز جمعه در همدان اشاره کرده‌اند.

وی با اشاره به خصلت مردمی بودن و مهربانی آیت‌الله محمدی گفت: اکنون باب جدیدی برای حضور جوان‌ها باز شده است و رهبر انقلاب از تغییرات استقبال و مقدمات را آماده کردند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: انتخاب نماینده ولی فقیه از بین نیروهای جوان و شایسته کار سختی بود و رهبر انقلاب آیت‌الله شعبانی را پسندیدند و ایشان را برای خدمت در جایگاه ولی فقیه و امام جمعه همدان انتخاب کردند و این انتخاب بر شما مردم استان و بر ایشان که روحیه متین، متواضع، جهادی و محبوب دارند مبارک باشد.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها