نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

11. اسفند 1397 - 18:13   |   کد مطلب: 26445
مدیر آموزش و پرورش ملایر تربیت دینی و اخلاقی را يكي از مهمترين موارد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست.

به گزارش ملایری‌ها؛ هادی سلگی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از مربیان پرورشی ملایر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: ایشان با تشخیص درست هسته مرکزی امور تربیتی را پایه‌گذاری کردند که این نهاد از برکات معنوی آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی افزود: مدرسه بهترین مکان برای انتقال اعتقادات و باورها به نسل جدید است و این اعتقادات و باورهای دینی است که اساس تشکیل جمهوری اسلامی شده است.

مدیر آموزش و پروش ملایر تصریح کرد: امروز هم با توجه به سند تحول بنیادین که نقشه راه است 6 ساحت برای ما تعریف شده که تربیت دینی و اخلاقی یکی از مهمترین موارد این ساحت است.

وی اضافه کرد: تمام فعالیت‌های مورد نیاز با 131 راهکار در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان شده و هرکاری که ما در آموزش و پرورش انجام می‌دهیم به طور حتم یکی از این راهکارهاست.

سلگی با اشاره به جایگاه رفیع تعلیم و تربیت اسلامی در بسترسازی برای رسیدن به مراتب حیات طیبه، ارج نهادن و تجلیل و قدردانی از تلاش‌های فعالان عرصه امور تربیتی دانش‌آموزان تصریح کرد:  این امر یکی از برنامه‌های اصلی زیرنظام تربیت ‌معلم و تأمین منابع انسانی که اصلی‌‌‌ترین زیر نظام در تحول آموزش‌ و پرورش است، مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در هفته «تربیت اسلامی» برنامه‌های مختلفی در ملایر در حال انجام است افزود:  تجلیل از مربیان پرورشی، برگزاری مسابقات ورزشی،گفتمان دینی در مدارس، تجلیل از مربیان ایثارگر، جانباز و خانواده شهدا، مراسم «سپاس مربی» در سطح مدارس و تقدیر از مدیران و مجریان مدارس پنج‌ستاره مروج سلامت مهمترین این برنامه‌هاست.

امام جمعه ملایر نیز توجه به آیات قرآن کریم در راستای تعلیم و تربیت را به عنوان امری مهم دانست و بیان کرد: وظیفه داریم سازوکار تربیت اسلامی را در خانواده و مدرسه فراهم کنیم.

 حجت‌‌الاسلام محمدباقر برقراری با اشاره به وظیفه مهم والدین به عنوان اولین مربی تربیتی گفت: کسانی در تربیت موفق می‌شوند که نگران فرزندان و همسرشان باشند.

وی افزود: از پیامبر اکرم(ص) پرسیدند چگونه فرزندانمان را تربیت کنیم که ایشان فرمودند: «آنطور که می‌خواهید فرزندانتان باشند خودتان نیز آنطور باشید».

در پایان از مربیان پرورشی ملایر تجلیل شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار