نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

7. بهمن 1397 - 19:32   |   کد مطلب: 26284
علی بقایی امروز به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه همدان معرفی شد.

به گزارش ملایری‌ها؛ آئین تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه همدان امروز با حضور فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان، نماینده ولی فقیه در همدان،  مدیر اداره اطلاعات همدان و برخی از فرمانداران و بخشداران برگزار شد.

 سردار مظاهر مجیدی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه همدان به سالروز  عملیات کربلای ۴ و ۵ اشاره و اظهار کرد:  نقش استان همدان و لشکر انصارالحسین در کربلای ۴ بی نظیر بود.

وی با بیان اینکه سوالات و شبهاتی که این روزها در رابطه با عملیات کربلای ۴ مطرح شده این است که چرا بعد از این کربلا 4 ، عملیات دیگری انجام شد، افزود:  قضاوت‌های ناجوانمردانه‌ای در خصوص این عملیات می شود و بعضی نااهلان که انقلاب به آنها آزادی داده بطور آزادانه موضع گیری می‌کنند و سهم بزرگ شهدا را زیر سوال می برند.

 فرمانده سپاه انصارالحسین (ع ) استان همدان ادامه داد: در همه عملیات‌های نظامی ما دو حالت داریم؛ یکی تلاش اصلی برای عملیات اصلی و دیگری تلاش پشتیبانی است. در کربلای ۴ تلاش اصلی در عملیات، عبور از اروند در خرمشهر بوده و تلاش پشتیبانی، در منطقه کربلای ۵ بود.

وی عنوان کرد: با وجود شناسایی خوب دشمن از منطقه ما توانستیم خط دشمن را بشکنیم و در عقبه دشمن درگیر شویم.

مجیدی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس، استکبار پشتیبان عراق بود،‌ تصریح کرد: از 35 کشور امکانات و تجهیزات و از 11 کشور عربی نیروی جنگی وارد میدان شد که ما از آنها اسیر گرفتیم.

وی  افزود: رزمنده دفاع مقدس امروز به این نتیجه رسیده که باید در سوریه حضور داشته باشد و این یعنی بصیرت که انسان به این نتیجه برسد باید در مقابل دشمن در جبهه دیگری بایستد و در خاکریزی دیگر دفاع کند.

 

 

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه امروز دشمن فهمیده آنجا که ارزش‌های دفاع مقدس حاکم شود، عمل انقلابی نیز بهنگام انجام می‌شود، اظهار کرد: دشمن در حال تخریب ارزش‌ها و آرمان‌های ماست که وظیفه و رسالت ما نیز دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه دلسوزان انقلاب و دفاع مقدس باید در کنار هم قرار گیرند افزود: تمام تلاش دشمن این است که بین نیروهای انقلاب شکاف ایجاد کند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه 9 عرصه برای بسیج تعریف و 37 نقش برای آن دیده شده، گفت: بسیجیان در هر کدام از این عرصه‌ها حضور یابند بسیجی فعالند.

وی ادامه داد: عرصه‌های تعلیم و تربیت، علمی و اجتماعی مانند گروه‌های جهادی، فرهنگی و هنری، دفاع و امنیت، فضای مجازی و رسانه، اقتصاد مقاومتی و ورزش 9 عرصه برای فعالیت بسیجیان هستند.

مجیدی از راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: نخستین هدف ما اشتغالزایی است و گزارش‌های خوبی نیز در این بخش حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه ماهانه 4 میلیارد تومان وارد این صندوق‌ها می‌شود گفت: مردم وارد می‌شوند و خودشان تعیین می‌کنند که به چه کسی وام پرداخت کنند و اگر این مسأله تقویت شود بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.

 

 

در ادامه سرهنگ علی بقایی، معاون سابق فرهنگی-  اجتماعی سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با  گرامیداشت شهدای انقلاب و شهدای استان همدان گفت: ما در بسیج وظیفه داریم با مردم و برای مردم و  خدمت‌گذار مردم باشیم و این را با تلاش باید محقق کنیم.

 وی با اشاره به برنامه خود در ناحیه همدان افزود:  اتفاقات ناحیه بر محور بسیج و بسیجی خواهد بود، اساس فعالیت ما در ناحیه بر اساس آیه دوم سوره ماعده و بر اساس نیکی، تقوا و پرهیزکاری است.

بقایی خاطرنشان کرد : ما در ناحیه همدان بده و بستان نداریم و فعالیت ما با افراد بر اساس نسبت افراد با انقلاب و امامان  انقلاب و اهل بیت خواهد بود و هر چه این فاصله بیشتر باشد فاصله ما هم بیشتر است.

وی با بیان اینکه این مسیر پر خطر، پر تنش و پر چالش است، بیان کرد: از سختی‌ها نمی‌ترسم اما از اینکه شرمنده شهید، همسر شهید و فرزند شهید باشم به والله می‌ترسم.

 

 

 

همچنین در این مراسم فرمانده سابق سپاه ناحیه همدان با اشاره به سخن نواب صفوی مبنی اینکه من آرزو دارم حکومت اسلامی تشکیل شود و من رفته‌گر شهر باشم، گفت:  این سخن نواب صفوی برای ما پاسداران چقدر افتخار دارد زیرا بالاترین افتخار ما نوکری برای شما بسیجیان است، هر کس و هر شخصی اگر نگاهش خدمت به مردم باشد بسیجی است.

حسن برزگرادامه داد:  دشمنان ما توهم زده بودند ما چهل سالگی انقلابمان را نخواهیم دید و تابستانی داغ خواهیم داشت اما چیزی که باعث شد این اتفاق نیافتد پای کار بودن شما و این رزمایش‌های شما بود.

وی با اشاره به اغتشاشات سال ۹۶ افزود: سال قبل همین بسیجیان همدان  درکنار نیروهای انتظامی چشم فتنه را کور کردند. بسیج ذخیره استراتژیک نظام  و عصاره فضائل ملت است، عصاره پاسداری یعنی بسیجی بودن.

منبع:نافع

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار