نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

22. دى 1397 - 19:03   |   کد مطلب: 26201
معاون گردشگری میراث فرهنگی همدان:
شهر زیزمینی «سامن» باز می‌شود
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان همدان گفت: شهر زیرزمینی سامن تا پایان سال جاری آماده بازدید گردشگران می‌شود.

به گزارش ملایری‌ها، ‌علی خاکسار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه شهر زیرزمینی سامن آماده بازدید گردشگران می‌شود اظهار کرد: این اثر تاریخی در سال 84 کشف شد و اکنون با آماده‌سازی مهیای حضور گردشگران و بازدیدکنندگان می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون بسیاری از گردشگران به صورت جزئی از این اثر ارزشمند دیدن کرده‌اند بیان کرد: راه‌‌اندازی و آماده‌سازی هرچه سریعتر این اثر ارزشمند توسعه گردشگری استان و ملایر را به همراه دارد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان خاطرنشان کرد: سال 2018 شاهد برگزاری رویدادهای بزرگ گردشگری در همدان بودیم که تعدادی از میهمانان این همایش از این اثر تاریخی بازدید کردند.

وی با بیان اینکه ساختمان ورودی شهر دستکند سامن با خرید زمین مخابرات به متراژ 200 متر ساخته شده است بیان کرد: ساختمان این مجموعه 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اکنون در مرحله نازک‌کاری است.

خاکسار با بیان اینکه نورپردازی اثر تاریخی سامن به پایان رسیده است گفت: نورپردازی شهر زیرزمینی «سامن» با انرژی خورشیدی انجام شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار