نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

19. دى 1397 - 18:03   |   کد مطلب: 26173
امام جمعه ملایر با تاکید بر لزوم رعایت شئونات اسلامی شرکت کنندگان در کنسرت های موسیقی، گفت: در برگزاری این کنسرت ها باید ساز و کار و چارچوب مشخصی در نظر گرفته و استانداردسازی شود.

به گزارش ملایری‌ها، ‌حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز چهارشنبه در جلسه اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر تاکید کرد: لزومی ندارد که کنسرت های موسیقی پشت سر هم و با فاصله زمانی کوتاهی برگزار شود.
وی افزود: اسلام هیچگاه با شادی و نشاط مردم مخالف نیست، اما این شادی ها باید براساس فرهنگ دینی و اسلامی باشد.
امام جمعه ملایر خواستار استفاده از خوانندگان انقلابی و مذهبی و افرادی که وقت خود را برای اعتلای جمهوری اسلامی گذاشته اند، شد و بیان کرد: اعتلای فرهنگ در گرو حمایت از این افراد است.
حجت الاسلام برقراری گفت: تمامی برنامه ها همچون اجرای موسیقی های زنده را باید استاندارد سازی کنیم و فرهنگ را به سمتی سوق دهیم که نیاز است مردم به جایگاه و ارتقای فرهنگی برسند.
وی با اشاره به 17 دیماه سالروز واقعه کشف حجاب، از آنچه اجرا نشدن حتی یک مورد برنامه و آیین در راستای پرداختن به مساله حجاب در سطح شهر ملایر سخن به میان آورد، انتقاد کرد.
امام جمعه ملایر تاکید کرد: در شرایط کنونی که دشمن از طریق حجاب و مواد مخدر جوانان و سرمایه های این نظام را مورد هجمه قرار داده است، نباید نسبت به موضوع حجاب و عفاف بی تفاوت باشیم.
حجت الاسلام برقراری بر لزوم برنامه ریزی های مدون و کاربردی در آموزش و پروش، دانشگاه ها، مدارس و حوزه علیمه در راستای تحقق حجاب در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان کمک کنند تا مصوبه های خوبی داشته باشیم.
وی همچنین در خصوص بررسی آرایه های ظاهری در جامعه با محوریت مد و لباس، خواستار حمایت از طراحان داخلی و ایجاد نمایشگاه ها و فروشگاه های متعدد مد و لباس سبک ایرانی و اسلامی همزمان با فرا رسیدن ایام سال نو شد.
حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه اصناف، اتحادیه ها و دستگاه های اجرایی مرتبط، باید زمینه را برای مد و لباس ایرانی فراهم کنند، با اشاره به مصادف شدن دهه مبارک فجر با ایام فاطمیه(س)، بر لزوم آذین بندی شهر و اجرای برنامه ها با عنوان «فجر فاطمی» تاکید کرد.
امام جمعه ملایر نهادینه کردن فرهنگ عمومی را وظیفه اصلی این شورا دانست و ادامه داد: این شورا باید در کنار سایر نهادها در راستای حفظ ارزش های انقلاب و نظام تلاش کند تا با استفاده از ظرفیت مطبوعات و نشریه های محلی شورای فرهنگ عمومی را اعتلا بخشیم.

**فجر فاطمی باشکوه برگزار شود
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر نیز در این جلسه بر لزوم باشکوه برگزار شدن ایام فجر فاطمی مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: نهایت استفاده را باید از همزمانی ایام فاطمیه(س) و دهه فجر داشته باشیم.
سعید کتابی خواستار ارایه پیشنهادهای راهبردی و قابل اجرا در برنامه های «فجر فاطمی» از سوی دستگاه های اجرایی شد و بیان کرد: این برنامه ها باید متناسب با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و ایام فاطمیه(س) باشد.
وی ادامه داد: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان باید فعالتر عمل کند و مصوبات این شورا با جدیت پیگیری و اجرا شود.
کتابی با اشاره به اجری کنسرت های موسیقی در سالن سینما فرهنگیان ملایر و پرداخت هزینه های مورد نیاز از سوی برگزار کنندگان گفت: هزینه حفظ و نگهداری این سالن باید از سوی سایر نهادها که مورد استفاده قرار می گیرد، نیز پرداخت شود.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز با اشاره به تفویض اختیار کردن برگزاری کنسرت های موسیقی در ملایر اظهار داشت: بر این اساس مجوز برگزاری کنسرت ها را ما باید صادر کنیم و دستور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان بر بومی کردن کنسرت ها است.
حجت الاسلام طالب ترکاشوند افزود: مجوز برگزاری چند کنسرت در ملایر را لغو کرده ایم و روند برگزاری آنها ماهیانه یا هر 2 ماه یکبار است.
وی همچنین خواستار مساعدت آموزش و پرورش ملایر برای در اختیار قرار دادن سالن سینما فرهنگیان برای برگزاری کنسرت های بومی شهرستان با مبلغی مناسب شد.
مدیر آموزش و پرورش ملایر نیز در این جلسه بیان کرد: درآمد اجاره سال گذشته سالن سینما فرهنگیان ملایر 21 میلیون و 800 هزار ریال بود، در حالیکه این رقم از ابتدای امسال تاکنون 250 میلیون ریال بوده است.
هادی سلگی با بیان اینکه هزینه حفظ و نگهداری این سالن بالا است افزود: برای ما به صرفه نیست که با هزینه کم سالن را اجاره دهیم و بهتر است مکان دیگری برای برگزاری کنسرت ها در نظر گرفته شود.

منبع:ایرنا

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار