نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

9. دى 1397 - 13:23   |   کد مطلب: 26105
یکی ازمسئولین ستاد مشترک سپاه گفت: بحث تحریم‌ها در آن سال در حال کمرنگ شدن بود که بعد از فتنه 88 شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد.

به گزارش ملایری‌ها به نقل از  نافع؛ علی وفائی‌زاده صبح امروز در آیین گرامیداشت نهمین سالروز 9 دی در مسجد جامع ملایر  با اشاره به اقدامات دشمنان از ابتدای انقلاب، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب، دشمنان همواره با ایجاد فتنه‌های مختلف از تفرقه و جدایی‌طلبی و جنگ تحمیلی گرفته تا دخالت در انتخابات کشور و تحریم‌های مختلف همواره به دنبال ضربه‌زدن به نظام ایران اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه  ما در کشور خودمان استقلال سیاسی و اقتصادی نداشتیم و دیگران برای ما تصمیم می‌گرفتند، افزود: با انقلاب ورق برگشت و مردم اصلی‌ترین رکن انقلاب شدند.

سردار وفائی‌زاده تاکید کرد: با پیروزی انقلاب فتنه‌ها و نقشه‌های دشمنان قبل از اینکه جنگی شروع شود در نقاط مختلف کشور آغاز شد مانند کودتای نوژه، حمله به ایران در طبس، اخراج ایرانیان از عراق و...
 
وی به آغاز جنگ تحمیلی. و مشکلات آن اشاره و بیان کرد: در شروع جنگ تحمیلی ارتش انسجام لازم را نداشت و بسیج و سپاه نیز هنوز کاملا شکل نگرفته بود که به ایران حمله شد و دشمن بخشی از خاک ایران را تسخیر کرد اما با استقامت و فداکاری مردم ایران و شهدای دفاع مقدس سرافراز از جنگ بیرون آمدیم.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به مهمترین ویژگی‌های انقلاب دوم یعنی حمله به لانه جاسوسی آمریکا، بیان کرد: پس از این اقدام و اسنادی که به دست آمد دست بسیاری را برای ملت ایران رو کرد.

وی افزود: در آن زمان  برخی از اعضای دولت موقت که جاسوس بودند اما خود را انقلابی می‌‌نامیدند دستشان رو شد و  به همین دلیل این تسخیر اعتراض کردند.

وفایی‌زاده با اشاره حوادث سال 88 ،بیان کرد: دشمنان برنامه‌ریزی‌های فراوانی برای براندازی نظام و دخالت در انتخابات کرده بود.

وی با بیان اینکه قبل از اتمام انتخابات سران فتنه خود را پیروز انتخابات اعلام کردند و این اولین برنامه برای ایجاد اغتشاش و اعتراضات در کشور بود، گفت: در آن اغتشاشات آن سال نزدیک به 324 هزار میلیارد تومان خسارت به اموال عمومی  زده شد.

سردار وفایی‌زاده بیان کرد: بحث تحریم‌ها در آن سال در حال کمرنگ شدن بود که بعد از فتنه 88 شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد.

وی با بیان اینکه در سال 88 جنگ احزاب علیه نظام به راه افتاد و کودتایی در حال شکل‌گیری بود که با تدابیر رهبری و حضور مردم به پایان رسید، تصریح کرد: در آن ایام رهبر انقلاب بیشترین سخنرانی‌ها را داشتند و حتی دستور بازشماری 10 درصد صندوق‌ها را دادند و سران فتنه را مستقیما ارشاد کردند و گفتند پیگیری مطالبات خود را قانونی دنبال کنید.

سردار وفائی‌زاده اتفاقات سال 88  به معنای قانون‌گریزی بود، یادآور شد: حماسه 9 دی انقلاب سوم است چرا که هم از گسترگی خاصی برخوردار بود و سراسر کشور برای مقابله با فتنه به خیابان‌ها آمدند و همانند انقلاب اول بدون سازماندهی و به صورت خودجوش برپا شد.

وی حماسه 9 دی برگرفته از تفکر عاشورایی عنوان کرد و گفت: صیانت از اقتدار نظام اسلامی، درس اول حماسه 9 دی بود و ثابت کرد که مردم برای نظامی که خون دادند حاضر نیستند آن را به راحتی از دست بدهند.

این فرمانده هشت سال جنگ تحمیلی امنیت را دومین درس از این حماسه عنوان و اضافه کرد: هر آنچه که امنیت کشور را تهدید کند خط قرمز نظام است.

وی مردمی بودن را سومین درس حماسه 9 دی دانست و خاطرنشان کرد: نظام هر جا به مردم نیاز داشته است مردم در صحنه حاضر بوده‌اند و پای انقلاب ایستاده‌اند و البته مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن، نگاه به موضع‌گیری‌های رهبری از دیگر درس‌های حماسه 9 دی است.

 

دشمن آرزوهای محال خود را به گور خواهد برد
در ادامه فرمانده سپاه ملایر با اشاره به وحدت رسانه‌های استکبار علیه نظام اسلامی ایران با بیان اینکه همه  رسانه‌های استکبار یک نقطه مشترک را دنبال می‌کنند، اظهار کرد: آنها هدف القای عدم توانایی نظام اسلامی در رفع مشکلات مردم و ایجاد شکاف بین مردم و نظام برای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی ایران را دارند.

وی تاکید کرد: دشمنان این آرزوی محال را به گور خواهند برد چرا که مردم ایران همواره در صحنه‌های انقلاب حضور فعال دارند.

فرمانده سپاه ملایر با اشاره هب اینکه دشمن همواره تلاش کرده تا با اقدامات روانی بذر ناامیدی را بین مردم پراکنده کند، تصریح کرد: در این روز به دور هم جمع شده‌ایم تا یک بار دیگر بحث فتنه 88 را یادآوری کرده و درس عبرتی از آن بگیریم چرا که فتنه‌های دشمن تمامی ندارد و دشمن کارش دشمنی است.

وی با بیان اینکه سران فتنه آبروی نظام را بردند و رو سیاه دنیا و آخرتند، گفت: فتنه‌گران نظام را به لبه پرتگاه سوق دادند و امروز افرادی به دنبال تطهیر سران فتنه هستند اما باید بدانند مشکلات فراوانی برای کشور به بار آورده‌اند.

 

انتهای پیام/گ

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار