نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

5. آذر 1397 - 13:03   |   کد مطلب: 25949
معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) گفت: راه‌اندازی هسته‌های مقاومت توسط امام خمینی(ره) پس از جنگ تحمیلی راهی برای ترویج فرهنگ بسیجی در منطقه بود؛ دشمنان امروز بیشترین هزینه را برای تزلزل در مردم و تفرقه در کشور می‌کنند.

به گزارش ملایری‌ها به نقل از  نافع،  سردار علی شادمانی صبح امروز در اجتماع بزرگ بسیجیان ملایر در ورزشگاه الغدیر این شهر با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج و بسیجی، عشق به خدا و بسیج یعنی پایداری و جوانمردی و بسیجی مظهر دینداری است.

وی با اشاره به سابقه حضور مردم ملایر در جبهه‌های حق علیه باطل و شهدای این شهر، گفت: مردم ملایر در دوران دفاع مقدس و اکنون به ویژه جوانان نسل چهارم انقلاب، از کشور و آرمان‌های الهی خوب دفاع کرده‌اند؛ ملایری‌ها  شناسنامه معتبر در انقلاب هستند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بیان کرد: بسیجی، انقلابی بودن، انقلابی حرکت کردن و انقلابی ماندن در صحنه‌های مختلف است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص بسیج، افزود: مقام معظم رهبری در 5 بخش بسیجی را معرفی کردند که اولین قسمت آن بصیرت است؛ بسیجی باید به فعالیت و وظیفه خود آشنا بوده و بصی باشد.

سردار شادمانی تصریح کرد: یک بسیجی احساسی نمی‌تواند در راه خود پایدار بماند و هر تبلیغات و سختی او را از راه باز می‌دارد؛ مسئولان سپاه وظیفه دارند در راستای بصیرت‌افزایی بسیجیان تلاش کنند.

وی دومین ویژگی بسیجی را فراجناحی بودن عنوان کرد و ادامه داد: بسیجی از رهبر خود پیروی می‌کند و تمام جناح‌هایی که همراه و پشتیبان انقلاب باشند، بسیج با اوست.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) خاطرنشان کرد: بسیج متشکل از لایه‌های مختلفی از اقشار مختلف است و لایه‌های مختلف باید یکدیگر را برای قدرت‌افزایی کمک کرده و ویژگی‌های مختلف یکدیگر را افزایش دهند که این امر سومین ویژگی بسیج است.

بسیجی مظهر واقعی مردم سالاری دینی است

وی با تأکید بر اینکه بسیجی مظهر واقعی مردم سالاری دینی است، یادآور شد: این چهارمین ویژگی یک بسیجی است که رهبر معظم انقلاب درباره بسیج بیان کردند.

سردار شادمانی با بیان اینکه بسیجی خود را از مردم می‌داند و بزرگ‌ترین افتخار بسیج، از مردم بودن است، اظهار کرد: بسیجیان امروز در عرصه‌های محرومیت‌زدایی تلاش می‌کنند چرا که مردم شایسته خدمت هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه راه دفاع از آرمان‌های امام (ره)، شهیدان و انقلاب اسلامی مردم و بسیج است، گفت: بسیج با توجه به این مسئولیت بزرگ باید درون خود هیأت‌های اندیشه‌ورز داشته باشد و مسئولان باید در این امر شبانه روزی تلاش کنند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بیان کرد: پس از پیروزی در جنگ تحمیلی 8 ساله دشمنان به خیال خام خود فکر کردند که ریشه مردم را از بین ببرند و از اشاعه فرهنگ ظلم‌ستیزی و اقتدار بسیج جلوگیری کنند تا انقلاب موفق به صدور و توسعه جغرافیای انقلابی خود نشود اما موفق نشدند.

وی افزود: راه‌اندازی هسته‌های مقاومت توسط امام خمینی(ره) پس از جنگ تحمیلی راهی برای ترویج فرهنگ بسیجی در منطقه بود.

سردار شادمانی با اشاره به تشکیل هیأتی 300 نفره در آمریکا و اشغال کشورهای اسلامی و تشکیل داعش توسط آمریکا، تصریح کرد: این اقدامات برای ضعیف کردن ایران اسلامی و جلوگیری از صدور انقلاب بود.

وی ادامه داد: با هوشیاری رهبری و تشکیل هسته‌های مقاومت در لبنان و نیروی قدس و هسته مقاومت در سوریه با صهیونیست و داعش مباززه کرده و آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و همراهانشان شکستی مفتضحانه خوردند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) خاطرنشان کرد: تشکیل حشد‌الشعبی در عراق یکی دیگر از مسائلی بود که با توطئه‌های تجزیه عراق مقابله کرد و دولتی متحد و اسلامی در عراق تشکیل شد که این امر نیز از برکت انقلاب اسلامی است.

وی یادآور شد: امروز در یمن هسته مقاومت میلیونی شده است که با تفکر بسیجی و ایمانی راسخ در جبهه نابرابر و ظالمانه در مقابل عربستان، آمریکا و اروپایی‌ها ایستادگی کرده و دشمن را سرافکنده کرده است.

سردار شادمانی اظهار کرد: اینها همه شاخه‌های انقلاب اسلامی ایران است که زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است.

عملکرد یک مسئول مساوی با اصل انقلاب نیست و اگر مسئولی ضعیف عمل می‌کند نباید انقلاب اسلامی را زیر سوال ببریم

وی در ادامه با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ثمره شهیدان است و افتخار انقلاب خانواده‌های شهدا هستند، گفت: همان گونه که رهبری بیان کردند عملکرد یک مسئول مساوی با اصل انقلاب نیست و اگر مسئولی ضعیف عمل می‌کند نباید انقلاب اسلامی را زیر سوال ببریم.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بیان کرد: مسئولان نباید با گفتن مشکلات، مردم را دچار یأس و ناامیدی کنند؛ امروز برخی از روی نادانی در خصوص جبهه مقاومت و سرمایه‌گذاری برای هسته مقاومت را اینگونه تعییر کرده‌اند که جمهوری اسلامی پولش را خرج مقاومت کرده و مردم خودش گرسنه‌اند که این سخنی بیهوده بیش نیست.

وی افزود: جمهوری اسلامی کمتر یک صدم درآمد ارزی خود را خرج نیروهای مقاومت کرده است اما ثمره آن امنیتی بوده که امروز در کشور داریم؛ اگر جنگی می‌شد باید صدها برابر هزینه می‌کردیم.

سردار شادمانی در پایان تصریح کرد: دشمنان، امروز بیشترین هزینه را برای تزلزل در مردم و تفرقه در کشور می‌کنند و مردم باید با بصیرت بوده و فریب این یاوه گویی‌ها را نخورند و به فرمایشات رهبری و بزرگان گوش فرا داده و هر سختی را بدون تحقیق نپذیرند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار