نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

24. مهر 1397 - 8:40   |   کد مطلب: 25881
مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه ٨٦ درصد بیمه‌شدگان استان حداقل حق بیمه را پرداخت می‌کنند گفت: انبار دارویی و زایشگاه بیمارستان غرضی ملایر دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش ملایری‌ها به نقل از تسنیم؛ علیرضا صفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی جامعه بسیار موثر است و می‌توان از کمک‌ آنها در ارتقای مجموعه تامین اجتماعی بهره برد و همانطور که در سال‌های اخیر شاهد انعکاس واقعیت‌ها از سوی خبرنگاران در حوزه مدیریت درمان تأمین اجتماعی بوده‌ایم.

صفری با اشاره به اینکه همدان از لحاظ آمار بیمه شده سازمان تامین اجتماعی در رتبه بیست و دوم کشور قرار دارد افزود: این در حالی است که از لحاظ هزینه‌های درمان در سال گذشته دوازدهمین استان بود همچنین همدان از لحاظ آمار کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی چهارم کشور است چرا که مراجعه‌کننده بالایی دارد، افزود: در حال حاضر ٨٦ درصد بیمه‌شدگان استان حداقل حق بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه همدان از لحاظ تعداد تخت‌های بستری تامین اجتماعی چهارم کشوری است، گفت: استان از لحاظ تعداد تخت فعال در سازمان تامین اجتماعی وضعیت خوبی دارد ضمن اینکه از لحاظ تعداد مراکز درمانی سرپایی هجدهم کشور هستیم و این بر اساس سطح‌بندی انجام می‌گیرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان عنوان کرد: میزان پراکندگی بیمه شده استان بالا است اما خوشبختانه توانسته‌ایم تا جایی که امکان داشته تعداد مراکز درمانی را بالا ببریم و امسال نیز درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار ساخته می‌شود.

صفری با اشاره به اینکه درمانگاه شهرستان رزن چند ماه پیش افتتاح شد و در حال حاضر خدمات درمانی رایگان به بیمه‌شدگان این منطقه ارائه می‌شود، گفت: کار مناقصه درمانگاه شهرستان بهار انجام شده امسال ساخت و ساز آن آغاز می شود.

وی از پیگیری ساخت درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان کبودراهنگ خبر داد و افزود: با اجرای طرح بیمه سلامت همگانی ١١ میلیون نفر بیمه شدند که به همین دلیل مراجعات به مراکز درمانی تامین اجتماعی بیشتر شد اما امسال با هزینه‌ای شدن این نوع بیمه‌ مراجعات کاهش یافته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه در حال حاضر ضریب اشغال بیمارستان آتیه ٨ درصد و غرضی ملایر ٧٦ درصد است، بیان کرد: روزانه ١١ هزار و ١٥ نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان به صورت سرپایی خدمات دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در طول روز ١٢ نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی همدان بستری می‌شوند، گفت: تعداد پزشکان تامین اجتماعی استان در سال‌های اخیر برای ارائه خدمات بهتر افزایش داشته‌ است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان از بازسازی مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان سخن گفت و افزود: زایشگاه بیمارستان آتیه همدان بازسازی شده و در حال حاضر خدمات بهتری به بیمه‌شدگان سازمان ارائه می‌شود.

صفری با بیان اینکه درمانگاه‌های تامین اجتماعی استان از لحاظ فیزیکی شرایط خوبی دارند، افزود: زایشگاه بیمارستان غرضی ملایر ٩٩ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و آمادگی برای افتتاح این مرکز وجود دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با اشاره به اینکه انبار دارویی استاندارد نیز در یک‌هزار متر در بیمارستان غرضی ملایر آماده بهره‌برداری است، تصریح کرد: احتمالاً این مراکز طی دهه فجر افتتاح می‌شود.

صفری با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت طرحی خوبی بود اما مردم و پزشکان استفاده خوبی از آن نکردند، افزود: نباید مدام شاهد عمل‌هایی از سوی پزشکان و مراجعات مکرر مردم به مراکز درمانی باشیم، کسی که نیاز به دریافت خدمات دارد باید از آن بهره‌مند شود.

در این مراسم از خبرنگاران فعال حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی استان همدان تقدیر شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار