نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

5. مهر 1397 - 9:14   |   کد مطلب: 25850
رئیس پلیس‌راه استان همدان گفت: محور‌ جاده‌ای آورز‌مان به ملایر، امسال در مدت ۶ ماه ۱۲ نفر کشته داشته است.

به گزارش ملایری‌ها؛ رضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در سال گذشته در همین مدت 10 نفر در تصادف‌های جاده‌ای این محور کم عرض کشته شده‌اند که دلیل دیگر افزایش تصادف‌ها در این محور، بی‌توجهی اهالی بومی به قوانین راهنمایی و رانندگی است.

وی افزود:اغلب بومی‌ها از عرض محور یا اطراف آن با موتور‌سکیلت و تراکتور تردد می‌کنند یا ‌رانندگان بومی سرعت بالایی دارند که در چنین وضعیتی در جاده‌ای کم‌عرض مانند این محور امکان برخورد با عابران یا سایر خودرو‌ها افزایش می‌یابد و راننده با سرعت بالا نمی‌تواند به موانع احتمالی واکنش موفقی نشان دهد و تصادف ایجاد می‌شود.

این مقام انتظامی استان همدان با یاد‌آوری اینکه استاندارد استقرار گشت خودروی پلیس‌راه در هر 50 کیلو‌متر یک خودرو است، اظهار داشت: جاده دو طرفه آورز‌مان به ملایر با عرض 5/7 متر جاده‌ای، پر‌پیچ و خم کوهستانی به طول 32 کیلو‌متر است که پلیس‌راه برای پیشگیری از افزایش تصادف‌ها در این محدوده 4 واحد گشت خودرویی مستقر دارد اما باز‌هم با این وضعیت تصادف‌های دلخراش رخ می‌دهد.

عزیزی گفت:اگر قرار باشد در هر 3 کیلو‌متر از محور‌های جاده‌ای استان درهر سال یک نفر کشته شود که باید سالانه در استان همدان آمار 2هزار را ثبت کنیم در حالی که به غیر از این محور بقیه محور‌ها ایمن هستند و مشکلی ندارند. محور آورزمان به ملایر با این وصف از پر‌خطرترین محور‌های جاده‌ای استان است.

وی اظهار داشت: برای کاهش تصادف‌ها دراین محور افزون بر افزایش تعداد گشت‌های خودرویی، با راهداری و استانداری همدان مکاتبه کردیم و معاون وزیر راه و شهر‌سازی در بازدید میدانی که هفته‌های پیش از وضعیت این محور داشت  قول داد که سال آینده این محور به بزرگراه تبدیل شود.

عزیزی با بیان اینکه تا تبدیل شدن این محور به بزرگراه این مسیر باید یک طرفه شود، گفت: بیشترین تصادف‌های این محور هم در بین ساعت‌های 30/16 تا 23 رخ می‌دهد و  54 درصد عوامل تصادف‌ها هم بومی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار