نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

13. شهريور 1397 - 8:28   |   کد مطلب: 25791
فرمانده سپاه همدان با اعلام اینکه در این رزمایش ۵۰ هزار نفر از مردم خدمات دریافت می‌کنند گفت: در حال حاضر رزمایش در شهرستانی مانند ملایر آغاز شده و در همدان نیز پنجشنبه این هفته با حضور مسئولان آغاز می‌شود.

به گزارش ملایری‌ها به نقل از تسنیم؛ سردار مظاهر مجیدی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ سپاهیان محمد(ص) 2 در همدان اظهار داشت: این رزمایش برگرفته از دوران دفاع مقدس است آن‌هم در سال‌هایی که حضور نیروهای مردمی در جبهه نقش بسیاری تعیین‌کننده‌ای داشت.

وی بابیان اینکه در دوران دفاع مقدس نیروهای مردمی در قالب سپاهیان مهدی(عج) و سپاهیان محمد(ص) راهی جبهه‌های می‌شدند افزود: شهید حسن صوفی از مبدعان طرح اعزام لشکرهای بزرگ در قالب 5 لشکر و 10 لشکر به جبهه بود.

فرمانده سپاه همدان گفت: این شهید معزز این طرح را به فرماندهی وقت سپاه یعنی سرلشکر محسن رضایی ارائه داده و اعلام کرد که من می‌توانم 5 لشگر از مردم همدان را برای اعزام به منطقه آماده کنم .

وی با اشاره به بسیج صد هزار نفری نیروها و اعزام آن‌ها به جبهه برای ایجاد بستر مناسب و اجرای عملیات بزرگ در مناطق ابراز کرد: امروز که دشمن می‌خواهد ضربه‌ای به‌نظام بزند نیاز است بار دیگر مردم پای‌کار آمده و نقشه دشمنان برای تضعیف نظام را نقش بر آب کنند.

مجیدی از برگزاری رزمایش بزرگ سپاهیان محمد(ص) 2 در 32 استان کشور خبر داد و عنوان کرد: استعداد این رزمایش 700هزار نفر است که 100 هزار نفر در تهران و البرز و مابقی در استان‌های دیگر فعال می‌شوند.

وی بابیان اینکه در این رزمایش 20 هزار نفر از نیروهای مردمی استان شرکت می‌کنند افزود:  این رزمایش در سه محور از 9 تا  29شهریور در تمام شهرستان‌ها برگزار می‌شود که تاریخ برگزاری آن در استان همدان 17 شهریورماه است.

فرمانده سپاه همدان بیان کرد: مرحله دوم این رزمایش مربوط به به‌کارگیری گروه‌های جهادی است که قرار است 7014 گروه در کل کشور و در همدان 250 گروه مشارکت کنند که مقدمات این کار نیز فراهم‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در این قالب 136 گروه از بسیج محلات، 23 گروه از بسیج جامعه پزشکی، 5 گروه از بسیج مهندسین عمران، 26 گروه از بسیج کشاورزی، 20 گروه از بسیج طلاب، 20 گروه از بسیج دانش‌آموزی و 20 گروه نیز از بسیج دانشجویی شرکت می‌کنند گفت: نزدیک به 5 هزار نفر در این گروه‌ها سازمان‌دهی می‌شوند.

مجیدی با اعلام اینکه در این رزمایش 50 هزار نفر از مردم خدمات دریافت می‌کنند بیان کرد: در حال حاضر رزمایش در شهرستانی مانند ملایر آغازشده و در همدان نیز 5 شنبه این هفته با حضور مسئولان آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: در مرحله سوم این رزمایش که در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود در همدان20هزار نیروی بسیجی پای‌کار می‌آیند ابراز کرد: از رسانه‌ها درخواست داریم این رزمایش را که نمایش قدرت نیروهای مردمی، امیدآفرینی در جامعه و ناامید کردن دشمنان است به‌خوبی پوشش خبری دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار