نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

12. بهمن 1396 - 21:34   |   کد مطلب: 25455
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کسی در واشنگتن فکرنکند که می‌تواند برای ملت ایران تصمیم بگیرد، گفت: مردم ایران شکنجه‌های ساواک را از یاد نبرده و تجاوزات شما به عراق و افغانستان و سوریه را نیز از یاد نمی‌برند.

به گزارش ملایری ها به نقل از تسنیم؛حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم سیرجان در ورزشگاه تختی این شهرستان اظهار داشت: کشور امروز بوی فاطمی(ع) دارد و برای من جای افتخار است که در ایام دهه فجر به استان کرمان سفر کرده و در جمع مردم انقلابی و ایثارگر استان کرمان حضور پیدا کنم.

وی با بیان اینکه "برای ما این روزها یادآور دلاوری مردم شجاع سرزمین ایران است" خاطرنشان کرد: مردمی که به صحنه آمدند و فداکاری کردند و حکومت مورد نظر خود را بر مبنای شرع مقدس اسلام به نام جمهوری اسلامی ایران بنا نهادند.

رئیس جمهور با ابراز اینکه "ما مردم ایران افتخار می‌کنیم که تنها انقلابی را به سرانجام رساندیم که هیچ ابرقدرتی پشت انقلاب نبود" گفت: مردم به‌همت خود این انقلاب را هدایت کردند.

وی با یادآوری اینکه برای اولین بار مردم در تاریخ زندگی خود بعد از انقلاب پای صندوق رأی واقعی قرار گرفتند افزود: هنوز دو ماه از انقلاب نگذشته بود که امام با رای مردم نظام مورد نظر مردم را انتخاب کرد.

روحانی بیان کرد: امروز در اطراف ایران و کمی عقب‌تر مشاهده می‌شود که هیچ جا از ایران امن‌تر نیست و این امنیت با مشارکت مردم کنار نیروهای نظامی و امنیتی به‌وجود آمده است و هر گروه تروریستی قصد تجاوز به کشور می‌کند توسط مردم نابود می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کسی در واشنگتن فکر نکند که می‌تواند برای ملت ایران تصمیم بگیرد گفت: مردم ایران شکنجه‌های ساواک را از یاد نبرده و تجاوزات شما به عراق و افغانستان و سوریه را نیز از یاد نمی‌برند.

رئیس جمهور تأکید کرد: شما در واشنگتن در حالی برای مردم ایران دلسوزی می‌کنید که اموال این ملت را به‌غارت برده و حتی دارو را برای مردم ایران تحریم کردید.

وی با تصریح به اینکه "شما حامی مردم ایران نیستید" اضافه کرد: مردم و جوانان غیور ایران به‌فکر کشور خود هستند و در هر سال با فداکاری، گام‌های خود را جلوتر گذاشته با حضور در صحنه مشکلات خود را حل کردند.

روحانی با اعلام اینکه ملت ایران امروز برای پیشرفت و دفاع در مقابل تهاجم بیگانگان از هر روز دیگر آماده‌تر است خاطر‌نشان کرد: امروز در سیرجان ده‌ها طرح بزرگ صنعتی و معدنی افتتاح می‌شود و در تاریخ استان‌ها بی‌نظیر است که در یک روز بالغ بر 10هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح شود و بیش از ده‌هزار میلیارد تومان پروژه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه "در استانی قرار گرفتیم که مسئولان استان در سال گذشته 46 هزار اشتغال ایجاد شده و در تاریخ استان کرمان یک رکورد بی‌سابقه است" گفت: مشکل استان کرمان کم‌آبی و خشکسالی است و باید در این شرایط سخت کارهایی از جمله تغییر الگوی کشت را انجام دهیم.

روحانی با اشاره به اینکه کرمان زمین‌های حاصل‌خیزی دارد که باید با توسعه سامانه آبیاری نوین استفاده شوند افزود: تاکنون در استان کرمان 55 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی تحت سامانه آبیاری نوین قرار گرفته و در مقابله با کم‌آبی راهی جز این نداریم.

وی با بیان اینکه "به مردم کرمان قول می‌دهم تا سال آینده 28 هزار هکتار دیگر از زمین‌های کشاورزی تحت پوشش آبیاری نوین قرار گیرد و برنامه‌ریزی لازم شده است" تصریح کرد: باید صادرات استان کرمان را افزایش دهیم و مشخص است که مسیر خوبی را انتخاب کردیم.

رئیس جمهور با ابراز اینکه 383 میلیارد تومان بودجه برای اشتغال روستایی مقرر شده و 6 طرح اشتغال روستایی امروز در استان کرمان افتتاح می‌شود گفت: انتقال آب از دریای عمان برای کرمان طراحی شده و توسط بخش خصوصی و دولتی فاینانس آن شروع شده و بخشی از طرح نیز اجرا شده است.

وی اظهار داشت: دولت امروز در سیرجان متعهد می‌شود که مشکلات بانکی این طرح را پیگیری و حل کند و این طرح یک طرح بزرگ و ملی است و در این طرح آب مورد نیاز مردم و صنعت تأمین می‌شود.

روحانی با اظهار اینکه دولت تمام تلاش خود را کنار مسئولان استان انجام می‌دهد تا مشکلات مردم را حل کند گفت: در سفر به استان کرمان بحث زلزله و خسارات مردم در شهرستان‌های زلزله‌زده را بررسی خواهیم کرد و قبلاً نیز مسئولان سفر کردند و اقداماتی انجام شده که باید تکمیل شود.

وی با اعلام اینکه "فردا به بخشی از مناطق زلزله‌زده در استان کرمان سفر می‌کنم" گفت: به مردم قول خواهم داد که در چه‌تاریخی خانه ساخته‌شده تحویل آنها می‌شود. برای اسکان موقت کارهایی در حال انجام است اما اسکان دائمی مردم را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای گسترش فضای مجازی و زیر پوشش دادن بخش‌هایی از استان کارهایی انجام می‌شود که 90 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است گفت: در یک سال گذشته هم 110 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این زمینه شده است.

وی خاطر‌نشان کرد: در این سفر طرح‌هایی مورد تصویب دولت قرار گرفته که در سال‌های آینده اجرایی می‌شود و بالغ بر هزار میلیارد تومان برای اجرای حدود 28 طرح بزرگ در نظر گرفته شده است.

روحانی تصریح کرد: اتحاد و وحدت و امیدواری رمز موفقیت ما است تا ایرانی سربلند و سرافراز داشته باشیم و دولت برای خدمت به مردم تلاش می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار