نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

6. بهمن 1396 - 19:41   |   کد مطلب: 25330
رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت که تلاش‌های زیادی برای تحقق رویای آمریکایی صورت گرفته است و از کشورهای جهان خواست تا در آمریکا سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سخنانی در آخرین روز مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: من به نمایندگی از مردم آمریکا اینجا هستم.

وی افزود: «در طول سال گذشته تلاش‌های فوق‌العاده‌ای در آمریکا داشته‌ایم تا هر آمریکایی بتواند به رویای آمریکایی دست یابد.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت که بازار بورس پشت سر هم در حال رکورد زدن است. و افزود: «از روزی که انتخاب شده‌ام، 2.4 میلیون شغل در آمریکا ایجاد کرده‌ایم. نرخ بیکاری آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به پایین‌ترین حد ثبت‌شده رسیده است.»

ترامپ گفت: «من اینجا هستم تا پیام ساده‌ای را بدهم و آن هم این است که هیچ زمان بهتری برای سرمایه گذاری و خرید در ایالات متحده و جود ندارد و فضای آمریکا باز است و این کشور بار دیگر برای رقابت آمادگی دارد و من به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا از منافع شرکت‌ها و کارگران آمریکایی حمایت می‌کنم»

وی به کاهش مالیات‌ها اشاره کرد و گفت که این اقدام باعث شده تا به طور میانگین شرایط خانواده‌های آمریکایی بهتر شود.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر تاکید کرد که اکنون بهترین زمانی است که سرمایه گذاری، شغل و فعالیت‌های اقتصادی به آمریکا منتقل شود

وی گفت که به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا همواره این کشور را در وهله نخست قرار می‌دهد. همانطور که سران دیگر کشورها هم باید چنین کنند. اما چنین رویکردی به معنی آمریکای تنها نیست چرا که اگر آمریکا رشد کند، کشورهای جهان هم رشد می‌کنند.

وی همچنین از تجارت آزاد حمایت کرد و گفت که باید چنین تجارتی منصفانه باشد و ایالات متحده چشمش را بر روی تجارت غیر منصفانه نمی‌بندد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که آمریکا آماده مذاکره برابر درباره تجارت با کشورهای دیگر است و دولت وی تلاش می‌کند تا استقلال و اعتماد  آمریکایی را احیا کند.

وی گفت که کشورش سرمایه‌گذاری ویژه‌ای در بخش دفاعی داشته است و گفت که منافع دفاعی آمریکا فقط در صورتی تامین می‌شوند که دیگر کشورها هم  وظایف خود را ایفا کنند.

ترامپ همچنین مدعی شد که آمریکا می‌خواهد مانع دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای شود و شرکای آمریکا را به همکاری در این زمینه دعوت کرد.

وی همچنین مدعی نقش تاثیرگذار ائتلاف ضدداعش در بازپس‌گیری سرزمین‌های اشغال شده توسط گروه تروریستی داعش شد و درباره افغانستان هم گفت که کشورش متعهد است که افغانستان به محلی برای اجتماع تروریست‌ها تبدیل نشود.

ترامپ همچنین بار دیگر بر افزایش سرمایه‌گذاری در نیروهای مسلح آمریکا تاکید و ادعا کرد که این کار با هدف «امن کردن» جهان دنبال می‌شود.

ترامپ در پایان سخنانش در  پاسخ به سوالی گفت:«تا زمانی که یک تاجر بودم تعامل خوبی با رسانه‌ها داشتم اما وقتی سیاست‌مدار شدم، متوجه شدم که رسانه‌ها تا چه حد می‌توانند بد و تقلبی باشند.»

انتهای‌پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار